Nejistá sezóna 2020/21 začala

21.09.2020

Začátek nového ročníku je sice plný otazníků, ale i tak byla sezóna 2020/21 zahájena. O minulém víkendu nastoupil k prvním zápasům tým U15 a tuto sobotu odehrála první utkání i děvčata U17. Bohužel byl odložen zápas kadetů U17 s týmem z Rychnova, který požádal o přeložení z důvodu zranění a nemoci. Uvidíme, zda se vůbec zápas odehraje.

Starší žáci U15

Tradičně bývá náš soupeř do prvních zápasů ze SŠB Pardubice a nebylo tomu jinak i letos. S týmem, se kterým jsme minulou zkrácenou sezónu i ukončili se k nám vypravil s devíti hráči. My jsme povolali do sestavy i naše děvčata, která v loňském ročníku ještě v tomto týmu hrála, takže jsme byli v plné sestavě. První zápas začal naší lehkou převahou především díky výborně střelbě z dálky (3 trojky za 1. čtvrtinu - celkem 7 trojek), ale skóre se stále motalo kolem vyrovnaného stavu. Až v poslední fázi se nám podařilo odskočit o 8 bodů, ale soupeř se stále nevzdával a pokusil se utkání zdramatizovat. Našim se však podařilo stav udržet a tím vyhrát první zápas SKB v této sezóně. Jonáš Škop také překonal dosavadní klubový rekord v počtu nastřílených trojek v zápase, když se trefil celkem 5x.

1. zápas
SKB Česká Třebová : SŠB Pardubice     68:65 (15:11 30:29 50:46)

body: Škop 19, Tomeš 11, Kovář Šimon 10, Kovář Štěpán 9, Hrdličková 6, Chmelař 5, Melnyková 4,
           Řehoř 4

šestky: Melnyková 2/2, Tomeš 4/1, Hrdličková 3/0!!!

Do poloviny druhého zápasu vypadal průběh zcela totožně. Stále jsme vedli o pár bodů a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo být něco jinak. Třetí čtvrtina však začala pro nás tragicky, když jsme prohráli její první půlku 0:11 a celkově 7:20. Zklamala nás opět střelba, když jsme si šance vypracovali, ale bohužel neproměnili, ale to již z minulosti velmi dobře známe. Taktéž naši chlapci nezvládli moc dobře obranné povinnosti a mohli se pouze přiučit od našich děvčat. V poslední čtvrtce jsme se ještě vypjali k náporu a SŠB jsme přitlačili a donutili k chybám. Ve stavu 56:61 jsme ještě mohli pomýšlet na obrat, ale to se již nepodařilo a celková bilance 1:1 je dle předvedených výkonů spravedlivá.

2. zápas
SKB Česká Třebová : SŠB Pardubice     58:65 (18:12 34:30 41:50)

body: Kovář Šimon 20, Hrdličková 15, Kovář Štěpán 5, Škop 5, Tomeš 5, Melnyková 4, Chmelař 2,
          Jansa 2
šestky: Tomeš 2/1, Hrdličková 2/1, Kovář Štěpán 2/1

U17 Kadetky

V sobotu 19.9.2020 zahájilo sezónu i družstvo našich děvčat, které chce letos navázat na celkem úspěšnou loňskou soutěž. Postoupili jsme o ročník výše, čímž za nás může opět hrát Verča Hrdličková, která je ročníkově starší a několik let za nás vůbec nenastupovala. Bohužel jsme během posledního půlroku přišli o 3 hráčky, které daly přednost jiným aktivitám, a tak jsme opět odkázáni na výpomoc hráček z Litomyšle, které však výborně náš tým doplňují.

Do prvního utkání nám los vybral ligový tým U15 z Hradce Králové, se kterým jsme se v minulosti dost setkávali v mix kategoriích a tudíž jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. V zápase jsme však nijak významně neztrácely a lvicím jsme dovolily do poločasu jen nepatrný náskok. Stejně jak u chlapců proti SŠB se nám díky tragické střelbě nepovedl vstup do 3. čtvrtiny, který děvčata prohrála 11:1, nicméně se nám podařilo stav opět trochu regulovat. Sokolky v posledním dějství opět náskok navýšily na 45:60, ale náš dravý a obětavý styl soupeřky paralyzoval až do stavu 60:62. Bohužel se nám nepodařilo v poslední minutě zápas otočit, a tak jsme vyšly bodově naprázdno.

Naše děvčata však ukázala, že jsou bojovným týmem a uvidíme, jaké soupeřky na nás čekají, protože pokud nám epidemie dovolí, budeme se setkávat s týmy ze středočeského kraje, který zatím vůbec neznáme.