Nové sezóna začala chlapcům U15 i mixu U14

17.09.2019

Pardubický perník zhořkl našim žákům U15, když k prvnímu střetnutí nové sezóny zavítali na SŠB do Pardubic, kde se každý rok velmi trápíme a nebylo tomu jinak i letos. V neděli podrželi čest našeho oddílu mladší hráči, kteří na domácí palubovce udolali tým z Náchoda, ale ani tento zápas mnoho basketbalové krásy nepřinesl.

U15 žáci

První utkání v sezóně začalo pro SKB již tradičně a od Pardubáků jsme během chvíle obdrželi 8 košů a hned jsme prohrávali 16:0, což byla rána, kterou jsme nedokázali zahojit. Ztráta se během zápasu ještě prohlubovala a celkem nečekaně, jsme jako loňský vícemistr, padli o 26 bodů.

Druhý zápas na SŠB začal pro náš tým mnohem lépe a první čtvrtinu jsme vyhráli 9:6. Ve druhé čtvrtině jsme ale vůbec nepokryli nejlepšího hráče domácích Jakuba Hrdého, který nám jen v tomto období nastřílel 16 bodů a vrátil poločasové vedení na stranu domácích (24:18). Zbytek utkání byl mnohem vyrovnanější než první duel, ale do vedení jsme se již nedostali, a tak jsme v Pardubicích vyšli bodově naprázdno.

K zápasům lze říci, že jsme si nedokázali poradit s těžko pochopitelnou "zónovou" obranou soupeře, kdy nejvyšší hráč Kuba Hrdý nevycházel z podkošového prostoru a zároveň nám sám nastřílel 48 bodů. Co se střeleckých možností týče, nebyli jsme horším týmem, ale úspěšnost byla velmi tragická.

1. zápas
SŠB Pardubice : SKB Česká Třebová      47:21     (19:4 26:8 35:13)

body: Král 5, Pucholt 4, Kovář Šimon 4, Jelínek 2, Očenáš 2, Zahálková 2, Borková 2
šestky: Zahálková 2/2, Král 1/1, Kovář Šimon 2/0, Očenáš 2/0, Pucholt 2/0

2. zápas
SŠB Pardubice : SKB Česká Třebová      44:36    (6:9 24:18 36:23)

body: Pucholt 8, Kovář Štěpán 7, Škop 7, Očenáš 4, Zahálková 4, Kovář Šimon 4,  Martiník 2
šestky: Pucholt 4/2, Martiník 4/2, Škop 2/1

U14

V neděli k nám zavítalo družstvo "nováčků" z Náchoda, který disponuje vysokými hráči, kterým zatím chybí herní zkušenosti, ale časem se bude jednat o velmi nepříjemný tým. Tomu nasvědčoval i průběh obou utkání ve Třebové, kdy se nejednalo o žádnou jednoznačnou záležitost. V průběhu prvního utkání jsme si vybudovali až desetibodový náskok, ale hosté se drželi stále nadostřel a k závěru utkání nebezpečně stáhli na rozdíl 3 bodů.

Druhý zápas jsme si sami zdramatizovali, když jsme v půli měli náskok 9 bodů a zápas se zdál jednoznačnější než druhý. Během třetí čtvrtiny se však hosté vypjali k obratu a před poslední čtvrtinou se dostali do vedení o 3 body. Naši nejšikovnější hráči však nakonec senzaci nepřipustili a svými zkušenostmi jsme nováčka přehráli.

Do obou utkání u nás nastoupilo pravidelně všech 12 hráčů a i to se podílelo na tomto vyrovnaném průběhu zápasů. Důležité jsou ovšem zkušenosti celého družstva a to je naším společným cílem.