Oba juniorské celky ovládly v půlce sezóny své soutěže

19.01.2023

Prvními zápasy letošního roku nadělily naše juniorské kategorie svým trenérům i příznivcům nejkrásnější dárek v podobě vítězství nad průběžnými lídry našich soutěží. Jelikož jsme v obou kategoriích okupovali druhé příčky, dostali jsme se přesně v půlce soutěže do vedení my, což je pro druhou část sezóny nejlepším startovacím místem, ovšem práce nás ještě čeká. 

Juniorky U19

V sobotu jsme jeli s děvčaty na horkou půdu soupeřek z Kolína, které den před zápasem vydaly prohlášení, že chtějí tuto soutěž vyhrát (https://bit.ly/3H0chjU). Z jejich tří dosavadních proher jsme jim však my nadělily dvě, přičemž poslední vzájemný duel byl značně vypjatý. Věděli jsme však, že pokud se nám podaří hrát naší rychlou hru a ubránit Barboru Krausovou, jsou naše šance na výhru velmi reálmé.

BC Kolín : SKB Česká Třebová       49:54       (9:6, 14:21, 30:37)  

Začátek zápasu mnoho basketbalové krásy nepřinesl a oba týmy se v novém roce střelecky i herně dost trápily. Samotní fanoušci byli překvapení, co všechno se dá pod košem nedat. A domácí si v první čtvrtině vypracovaly mírný náskok 9:6. Herní bída obou družstev pokračovala i prvních 5 minut druhé části, kdy nepadl jediný bod. Nám se však podařilo hru zrychlit a 15 body oproti 5 domácích jsme vývoj zápasu otočily. Po poločase se styl hry výrazně změnil a začal se hrát konečně pěkný vyrovnaný basket s výsledkem 3. čtvrtiny 16:16. Do závěru jsme tak šly s náskokem 7 bodů, ale nebyl by to náš tým, který chce každý zápas udělat pro rodiče a fanoušky zajímavější, protože jsme naší laxnější hrou dovolily kolínským děvčatům stav zápasu otočit a ve 38. minutě jsme tekly 46:42. Náš tým však hraje útočnější košíkovou a domácím značně narůstal počet faulů, čehož jsme využily a v závěru za poslední 2 minuty jsme házely 11 šestek (11/6) a přidaly jsme i nějaké body z pole. V závěru se vyfaulovala i kapitánka Krausová a tak domácím zbyly jen oči pro pláč. 

Naše hráčky si drží bilanci 7/1 a jsme v tomto směru nejlepším týmem celé soutěže. Máme  tak našlápnuto na metu nejvyšší, ovšem nesmíme usnout na vavřínech, když nás druhá velmi těžká půlka soutěže ještě čeká.

Body: Verča 18, Bebe 11, Vendy 7, Nela 7, Míša 4, Jolča K. 3, Natka B. 2, Lucka 2
Šestky: Verča 6/4 :-), Vendy 9/3 !!, Míša 2/1, Nela 2/1, Bebe 2/1, Jolča K. 2/0 !!

Junioři U19

Nedělní zápasy chlapců slibovaly také pěknou podívanou, když jsme jako druhý tým průběžného pořadí vyrazili na palubovku doposud neporaženého týmu z Podolí u Brna. Jelikož se jednalo o důležité zápasy, byl vypraven autobus pro rodiče, fanoušky, spoluhráčky, aby naše družstvo podrželi. Již v autobuse vznikla příjemná atmosféra podpořená zpěvem i některých hráčů, kteří by se zcela jistě uchytili i v Superstar :-). Naším cílem však bylo pokusit se o výhru, k čemuž všichni hráči přistoupili zodpovědně a v Brně předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů v dosavadní kariéře a perfektním týmovým výkonem podpořeným silným skandováním našich Ultras jsme domácí zcela šokovali.

SK Renocar Podolí : SKB Česká Třebová     52:62     (14:12, 27:29, 51:42)  

Na závěr minulé sezóny jsme v této hale vůbec neuspěli a tenkrát jsme prohráli s posledním týmem tabulky a ani první zápas pro nás nezačal dobře. Domácí začali velice aktivně a důrazně si chodili pro jeden bod za druhým. Taktéž se jim dařila střelba z dálky a tak jsme hned ve 4. minutě prohrávali 12:4. Do konce čtvrtky se však naši zvedli a bravurním výkonem Klejši jsme zápas srovnali. Do poločasu byla hra velice zajímavá, když se hrálo velmi vyrovnaně, ale dostávali jsme se do mírné herní převahy. Každý náš koš byl odměněn našimi fanoušky, což SKB dodávalo křídla. Po poločase jsme již na hřišti dominovali a byl k vidění opravdu krásný basketbal plný kolektivní souhry, což nám vydrželo až do závěru zápasu, který byl již z obou stran trošku vlažnější.

Body: Jonáš 20, Tomáš 12, Filip 8, Lukáš 5, Šimon 5, Ars 3, Matěj 3, Jelen 2, Martin 2, Štěpán 2
Šestky: Tomáš 8/4, Lukáš 4/2, Filip 4/1!!!, Jonáš 2/1, Matěj 2/1, Štěpán 2/0!!, Jelen 2/0!!, Honza 2/0


SK Renocar Podolí : SKB Česká Třebová      56:77      (13:17, 27:39, 37:52)  

Druhý zápas jsme ovládli již od začátku, kdy jsme za neustálého podporování "naší" tribuny navyšovali svůj náskok od začátku až do konce. Domácímu družstvu trochu docházeli síly a naše plná lavička toho znamenitě využívala. Výsledkem tak byla celkem jednoznačná výhra, posun do čela tabulky a snad i zisk sebevědomí do dalších těžkých bojů, které na naše družstvo ve druhé půlce soutěže čekají. Pokud však budeme hrát v této pohodě, bude to i pro naše soupeře velmi těžké.

Body: Jonáš 21, Tomáš 12, Matěj 10, Jelen 9, Filip 8, Šimon 6, Ars 5, Štěpán 4, Honza 2, Lukáš 0 (asi 100 asistencí :-))
Šestky: Jelen 4/3, Tomáš 2/2, Matěj 3/1, Jonáš 1/1, Filip 2/0!!, Ars 2/0

Obě naše družstva předvádí nejlepší výkony z celé své mládežnické kariéry a jen věříme, že tuto formu ve druhé půlce udržíme a že stále budeme hrát tuto nádhernou hru pro radost a zábavu :-)