Plusová víkendová bilance

18.10.2022

O minulém víkendu se letos poprvé představili před domácími fanoušky naši junioři a juniorky zajížděly do dalekého Benešova a Slaného pro další body do tabulky. Celkem jsme si za víkend připsali 3 výhry a jednu prohru, což nás stále drží v plusu. Chlapci se rozešli se soupeři z Blanska smírně a děvčata vyhrála po rozpačitějším výkonu obě své utkání.

Juniorky U19

BC Benešov U19G : SKB Česká Třebová     51:58 (12:14, 23:27, 32:38)

V sobotu nás čekal zápas v Benešově, který měl být papírově víkendový slabší soupeř. SKB reprezentovalo všech 10 dostupných hráček (5 z České Třebové a 5 z Litomyšle) a proti nám nastupovala kompletní lavička o dvanácti hráčkách domácích. Zápas neměl od začátku žádného favorita a až do poločasu se skóre průběžně měnilo na obou stranách. Naše hráčky vyprodukovaly obrovské množství ztrát, především ve 2 čtvrtině (cca 20), což nepřidávalo na atraktivitě zápasu vůbec nic. Ve druhém poločase se hra trochu zlepšila, ale ani tak by se rozmazlený divák basketbalové krásy nedočkal. Pozitivum ovšem je, že i přes ztráty jsme domácí tým přehrály a získaly jsme důležité 2 body. Do tabulky střelkyň se taktéž zapsalo všech 10 našich mladých basketbalistek :-)

body: Verča 18, Bebe 10, Natálka 8, Nela 6, Vendy 5, Natka 4, Sevi 2, Lucka 2, Míša 2, Jolča 1
šestky: Bebe 4/2, Jolča 2/1, Verča 6/2 !!!!, Natálka 5/1 !!!!

BC Slaný : SKB Česká Třebová 65:72 (18:16, 37:35, 52:49)

Po noclehu ve Slaném nás čekal od pohledu tým starších hráček než v Benešově, ale zase o slabší lavičce (7 hráček) a nic nenasvědčovalo při rozcvičce tomu, že bychom mohly mít vážnější problém. To se ovšem změnilo s prvním protiútokem, který nás překvapil svou rychlostí. Domácí se ihned od začátku dostaly do vedení a celkem úspěšnou střelbou nás likvidovaly z dálky. V obraně se vzmohly akorát na zónu, která nám dělá zatím velké problémy a naše hráčky nedokázaly z delší vzdálenosti uspět. Naší jedinou zbraní byly rychlé protiútoky, které se nám naštěstí dařily zakládat a tak jsme se udržovaly na dostřel. Skóre se tak stejně jako předchozí den přelévalo z jedné strany na druhou. Vždy, když jsme se dostaly do vedení, soupeřky zareagovaly a stav otočily a naopak. Ke zlomu došlo v poslední části, kdy se prosadila do té doby méně výrazná Bebe, která třemi rychlými koši srazila mírný náskok domácích a dostala nás do vedení, které jsme až do závěru udržely a děvčata zaslouženě vyhrála. Zároveň se ukázal silný týmový duch, kdy se holky neustále povzbuzovaly i v době, kdy jsme prohrávaly až o 8 bodů a ani na okamžik to nevypadalo, že by se smířily s prohrou.

body: Verča 38, Bebe 10, Natálka 10, Míša 5, Vendy 5, Nela 2, Sevi 1, Jolča 1
šestky: Vendy 12/3 !!!!!!!!!, Bebe 9/2 !!!!!!!, Verča 2/1, Sevi 2/1, Jolča 2/1

Junioři U19

Naši borci odehráli v prvním kole úžasný zápas proti Kohoutům z Brna, kde si bohužel trošku pokazili reputaci v zápase druhém, ale s výhrou z venku jsme byli velice spokojení. Doma nás čekali hráči z Blanska, které známe z loňského ročníku a poté, co předvedli v prvním kole s loni posledním týmem z Podolí, kdy prohráli oba zápasy a druhý dokonce o 40 by se dalo očekávat, že na naší palubovce nebudou moc vzdorovat. V minulém roce jsme doma hráli 1:1.

1. zápas
SKB Česká Třebová : BBK Blansko     71:68     (20:18, 39:39, 58:58)

První zápas začal z naší straně velmi slabě. Počátečních pět minut jsme se téměř nedostali ke střele z důvodu velkého množství ztrát a nezvyku na výškovou převahu soupeře. Druhá polovina čtvrtiny se vyvíjela lépe z naší strany, kdy jsme si zvykli na herní tempo a přestali jsme dělat takové množství ztrát. Zároveň byl čas pro soupeře, aby si zvykl na způsob naší ofenzívy, takže po první čtvrtině byl stav téměř vyrovnaný. Po zbytek zápasu byl bodový rozdíl neustále podobný. Nám se dařilo získávat mnoho míčů a zakládat rychlé protiútoky. Na druhou stranu, když se soupeř dostal ke střele, tak se nám velmi nedařilo na obranném doskoku, kdy hráči Blanska získávali mnohdy více pokusů na střelbu. V posledních několika minutách však oba týmy bojovali jak nejvíce dokázali a nám to nakonec stačilo abychom z velmi vyrovnaného stavu získali náskok, kteří již naši udrželi až do závěrečné sirény. Získali jsme tak cennou výhru a naši kluci pokračují ve stejném stylu jako minulý rok, kdy jsme mnoho zápasů rozhodli až v samotném závěru, což je mnohem zajímavější pro diváky i samotné hráče :-) Navíc se hned 5 hráčů podílelo na výhře vyšší bodovou nadílkou.

Body: Lukáš P. 16, Filip 13, Martin 12, Šimon 10, Jelen 8, Jonáš 7, Sam 5
Šestky: Filip 5/2, Lukáš 4/2, Jelen 4/2, Šimon 2/2, Sam 1/1

2. zápas
SKB Česká Třebová : BBK Blansko     55:64     (11:22, 24:36, 38:53)

Do druhého utkání hráči SKB nastoupili unaveně, ale přesto bojovně. Soupeři ale během prvních pěti minut obroučkou propadla téměř každá střela z jakékoliv vzdálenosti, a tak si získali velmi znatelné vedení. Od druhé poloviny první čtvrtiny do druhé poloviny čtvrtiny čtvrté se sice naši hráči snažili náskok hráčů Blanska stáhnout, ale nezbývaly síly na vyšší aktivitu na doskocích ani na větší snahu o zisky a rychlé protiútoky, a tak bodová ztráta byla téměř stejná. V posledních minutách ale chlapci zabrali, dokonce se jim povedlo skórovat 8 bodů v řadě, ale ani to nestačilo k obrácení zápasu v náš prospěch.

Body: Filip 19, Martin 11, Jonáš 11, Lukáš 4, Štěpán 4, Jelen 2, Šimon 2, Sam 2
Šestky: Martin 4/3, Filip 2/4, Jonáš 2/2, Lukáš 1/2 Jelen 0/2, Sam 0/2

V příštím kole zajíždíme do Brna, kde budeme bojovat s týmem, který je na tom v dosavadním průběhu stejně jako my, a tak buďto tabulkou postoupíme nebo sestoupíme. Bohužel se našim chlapcům nedaří vyhrát oba zápasy v kole, což se nám naposledy podařilo 5. února.