Po vyrovnaném boji hráči SKB udrželi přední příčku tabulky

05.11.2018

V neděli jsme s týmem U14 zavítali na palubovku SŠB Pardubice, kde pokaždé hrajeme vyrovnaná utkání, ale nikdy se nám ještě nepodařilo zvítězit.

Na zápasy jsme vyrazili v počtu 13 hráčů a nohy jsme zatížili již v přeplněném vlaku na chodbičce. Po menším incidentu s "perníkářkou" v MHD jsme se úspěšně dopravili do tělocvičny. Při rozcvičování bylo patrné, že máme výškovou a fyzickou převahu, ovšem za domácí nastoupil Jakub Hrdý, který je s 18 body na zápas třetím nejlepším střelcem soutěže.

Od první minuty prvního zápasu bylo jasné, že se týmy budou přetahovat o průběžné vedení. Jako vždy padalo velmi málo košů a domácí opření o Jakuba Hrdého v poločase vedli 20:17. Ve druhé půli se nám podařilo zápas otočit a 4 minuty před koncem jsme měli náskok pěkných 7 bodů. Naše chyby v obraně a několik neproměněných košů však způsobilo, že se SŠB minutu před koncem dostalo na dostřel 1 bodu. Při infarktovém závěru se našim podařilo proniknout na půlku soupeře, kde jsme posledních 15 vteřin dokázali udržet míč do závěrečné sirény. Ze 36 bodů domácích dal Hrdý 21, ale ani to na SKB nestačilo.

Druhý zápas jsme pravidelně střídali celé pětky po 4 minutách čtvrtiny a zjevně unavený soupeř padl ve druhé osmiminutovce po šňůrách Lukáše Pucholta (8 bodů v řadě) a Šimona Kováře (9 bodů v řadě). V půlce jsme vedli 27:18 a zdálo se, že zápas již bez větších problémů dovedeme do vítězného konce. V 5. minutě 3. čtvrtiny si však poranila kotník Verča Sk. a po ošetření jsme zcela ztratili koncentraci i 11 bodový náskok a před posledním dějstvím jsme prohrávali o 1 koš. Opět byl k vidění nervózní závěr plný chyb na obou stranách, ale štěstí se otočilo na naší stranu a vyhráli jsme i druhý zápas.

Těmito výhrami nad SŠB jsme udrželi zatím svou neporazitelnost v soutěži U14 a všichni hráči si zaslouží pochvalu za bojovný výkon.