Podařený vstup do nového roku

17.01.2024

První zápasy letošního roku odehrály naše juniorské celky před domácím publikem v sobotu 13. ledna. Nejprve se představili naši junioři, kteří potřebovali odčinit své poslední prohry a dostat se trochu do psychické pohody, která nám poslední 3 kola celkem chyběla. Po zápase kluků proti Holicím nastoupila naše děvčata, která se utkala s týmem Kolína, se kterým jsme poslední 2 duely prohrály a zápasy jsou vždy emočně trochu vypjatější a hra je (krom posledního kola) zajímavá až do konce.

SKB Česká Třebová : BVK Holice      68:58     (15:8, 35:24, 60:48)

Pro juniory SKB bylo vítězství v tomto zápase nesmírně důležité a od začátku zápasu jsme si šli pevně za svým cílem. Podařilo se nám to, co málokdy a hned jsme si vybudovali náskok 10:1. Desetibodový náskok jsme si drželi +- po celou dobu zápasu. Na konci třetí čtvrtiny jsme dokonce vedli 60:37, ale pak jsme si vybrali hodně slabou chvilku, když byl stav 5 minut před koncem 60:54 (7 minut jsme nedali ani bod a úsek jsme prohráli 0:17). Naštěstí se k nám blíže soupeř nedostal a naši junioři si mohli pořádně oddechnout a získali jsme velmi důležité vítězství. V průběhu zápasu se nám dařila nezvykle střelba z dálky, když jsme proměnili celkem 9 tříbodových pokusů.

V příštím kole nás čeká Náchod, kde potřebujeme také vyhrát a následně nás čekají velmi těžké zápasy v Pace a Litomyšli.

Body: Jonáš 23, Štěpán 17, Šimon 9, Petr 6, Michal 6, Jelen 4, Sam 3
Šestky: Jonáš 4/3, Jelen 4/2, Šimon 2/2, Štěpán 2/1

Juniorky U19

SKB Česká Třebová : BC Kolín     66:54 (11:15, 32:30, 48:43)

Hráčky SKB čekal velmi důležitý zápas, který by v případě prohry znamenal nemožnost zisku prvního místa na konci soutěže. Děvčata k utkání přistoupila velmi zodpovědně, když jsme byly v plné sestavě včetně "tenistky" Jolči, která se tak po měsících alespoň na chvíli vrátila na palubovku.

Zápasy s Kolínem bývají vždy velmi zajímavé a hraje se pro diváky atraktivní basketbal. Kolín bývá velmi motivovaný a naše vzájemná bilance byla 3:2 pro naše barvy. Utkání začaly lépe hostující hráčky, když nás po celou první desetiminutovku nepustily do vedení a udržovaly si mírný náskok. v této části jsme měly tragické šestky a to 9/1 a nepodařilo se nám vstřelit ani žádnou trojku. Soupeřky ve druhé části zvyšovaly svůj náskok a my jsme se stále trápily. Naštěstí už jsme lépe mířily a díky trojkám Vendy, Natálky a Emy jsme korigovaly z nepříznivých 18:26 až na 32:30 v poločase. Zde se nám podařilo zlomit zápas v náš prospěch a Kolín jsme již do vedení nepustily. Třetí čtvrtinu tak tahal za kratší konec tým hostí, ale rozhodně nebylo nic rozhodnuté. V poslední části jsme ale měly asi větší vůli po vítězství a podařilo se nám (pěkné vystoupení Míši, která vstřelila 4 trojky) ničit zónovou obranu střelbou z dálky.

Body: Míša 18, Verča 14, Vendy 11, Nela 10, Natálka 5, Ema 5, Natka 2, Jolča 1, Johanka a Lucka bez bodu, ale výborné výkony v obraně
Šestky: Verča 10/5 :-/, Vendy 9/2 :-(, Natálka 4/2 a Jolča 2/1 - celkem 40% !!!!!!

tr. bohužel pro hostující byl zápas i ovlivněn vystoupením asistenta proti rozhodčím, což pramenilo k technickým chybám lavičky Kolína a zde se určitě rozhodlo o našem úspěchu. Všechny naše holky ale podaly výborný týmový výkon a výhru si zasloužily. Dařila se nám střelba a také jsme velmi dobře bránily (především ve druhé půlce)

tr. Kolína - Špatná obrana, doskok, nekoncentrovanost a strach. To všechno nás stálo výhru. Zápas nevyhraje jedna nebo dvě hráčky, ale musí celý tým. Pokud do toho každá hráčka nedá 100% a nebude bojovat, tak budeme těžko porážet soupeře jako je Česká Třebová. (převzato ze stránek soupeře)