Poslední zápasy pro juniory a překvapivý závěr sezóny pro naše hráčky

29.03.2024

Poslední zápasy sezóny odehráli naši junioři v sousední Litomyšli, která vede naší nadregionální ligu, ale věděli jsme, že nebudou v plné síle a naším přáním bylo favorita zaskočit. V pohárovém klání jsme chtěli dát prostor i méně zkušenějším hráčům a výsledek nebyl až tak důležitý. Naopak děvčata odcestovala do Kladna a Tábora, kde jsme chtěli potvrdit roli favorita a byli jsme smíření s celkovým třetím místem v konečné tabulce i v případě dvou výher, jelikož jsme nepředpokládali neúspěch favoritů ze Sokolova a Kolína, kteří byli o krok před námi.

Junioři U19

VS Adfors Basket Litomyšl : SKB česká Třebová     69:57 (24:14, 39:30, 57:40)

Soupiska domácích byla ochuzená o základní hráče Hanuše a Brýdla a tudíž šance na úspěch byla. I tak družstvo Litomyšle bylo ve výškové převaze a pod taktovkou Tomáše Sedláčka, který patří mezi nejlepší hráče této soutěže se nejednalo o jednoduchou záležitost a to naši junioři pocítili hned od začátku. V nedůstojném prostředí haly na Jiskře jsme se hned v polovině první čtvrtiny dostali do ztráty, která narostla do 10 bodů. Naši hráči se snažili, ale nedokázali jsme pokrýt Sedláčka s Bryškou (hráč Svitav). Od této doby byl již zápas celkem vyrovnaný a párkrát se nám podařilo dostat se na dostřel, ale vždy jsme vyrobili nějaké zbytečné chyby a domácí dokázali celkem v pohodě zápas kontrolovat. I tak lze říci, že našim hráčům nechyběla snaha a chuť vyhrát, ale nepodařilo se nám zápas v důležitých okamžicích zlomit v náš prospěch. V celkovém dojmu lze vyzdvihnout výkon Jirky Horyny, který podal doposud nejlepší výkon v našem dresu, až na ty šestky.

Body: Jirka 14, Jonáš 11, Šimon 9, Štěpán 8, Sam6, Jelen 5, Petr Š. 4
Šestky: Štěpán 2/2, Sam 4/2, Jelen 2/1, Šimon 3/1, Jirka 5/0 !!!!! 


Východočeský pohár

VS Adfors Basket Litomyšl : SKB česká Třebová     88:42    (26:12, 54:27, 77:34)

Druhý zápas v rámci poháru není třeba komentovat, jelikož naše základní sestava se zcela vyčerpala v prvním utkání a od poloviny prvnho dějství jsme začali konstantně ztrácet až do ostudného výsledku. Jako pozitivum vidíme výkon Michala Švába, který po celou dobu odváděl bojovný výkon a svou snahou předčil i některé základní hráče.

Body: Jirka 13, Jelen 8, Jonáš 5, Štěpán 4, Petr Š. 3, Sam 3, Michal 3, Petr V. 2, Šimon 1
Šestky: Jelen 2/2, Šimon 2/1, Petr Š. 2/1, Jirka 1/0


Juniorky U19

Sokol Kladno : SKB Česká Třebová     47:74    (16:23, 27:37, 35:52)

Naše hráčky měly již jistotu třetího místa v tabulce, ale i tak jsme jely s povinností vyhrát do dalekých destinací. V sobotu nás čekalo Kladno a hned od začátku jsme začaly plnit roli favorita. Náš desetibodový náskok se podařilo domácím ještě eliminovat, ale naše rychlejší a agresivnější hra přinášela své ovoce a stále jsme se drželi o cca 10 bodů vepředu. Domácí rezignovaly v poslední části, kde jsme si vybudovaly ještě větší náskok a s klidnou hlavou jsme mohly odcestovat na ubytování k Farmáři u Tábora a připravit se na předpokládaný poslední zápas v sezóně.

Body: Vendy 28, Verča 21, Míša 9, Nela 8, Natálka 5, Natka 3
Šestky: Vendy 3/2, Verča 3/2,
Natka 2/1, Natálka 2/1, Nela 1/0


BK Medvědi Tábor : SKB Česká Třebová     64:82    (14:18, 38:46, 50:63)

Nedělní zápas vypadal, že bude o poznání těžší, jelikož Tábor disponoval plnou lavičkou vyšších děvčat než máme my. Naše taktika však zůstává stejná a chceme hrát aktivně především v obraně a získávat body z rychlých breaků. I když jsme po celou dobu vedly, ještě v 15. minutě se Medvědice dostaly na rozdíl jednoho bodu. Pravý zlom přišel opět v poslední části, kdy jsme fyzicky dominovaly a i poslední zápas jsme dovedly bez větších nervů do vítězného konce.

Bosy: Verča 24, Vendy 24, Nela 14, Míša 12, Natka 4, Johanka 2, Natálka 2
Šestky: Míša 2/2,
Vendy 4/2, Verča 2/1, Žofie 2/0 !!, Natálka 2/0 !!, Johanka 1/0 !


Naše juniorky tak dotáhly soutěž do konce a byly jsme smíření s celkovým třetím místem. Trenér však přehlédl celý systém soutěže a pro nás to znamená, že jsme se dostaly do FINAL 4 a naše děvčata se tak ještě poperou v závěrečném turnaji o celkové první místo v soutěži, což je určitě v našich silách.