Přátelská sobota

13.09.2021

V sobotu 11. září jsme se utkali v přátelských utkáních s kadetkami proti Litomyšli a s kadety se Svitavami. Po dlouhé herní pauze jsme si zkusili zápasové tempo a připomněli si soutěžní atmosféru. Obě naše družstva odehrála krásná utkání. Děvčata potvrdila své kvality a pouze v šesti se podařilo vyhrát. Kluci bojovali co to šlo a po většinu zápasu jsme vedli, nicméně pár nepřesností v koncovce rozhodlo o naší těsné prohře. 

Velkou ztrátou je však zranění našeho klíčového hráče Petra Špajse, který se na palubovku v této sezóně asi již nepodívá.

Kadetky U17

SKB Česká Třebová : Litomyšl     85:62

K vidění byl zajímavý a pěkný basketbal z obou dvou stran. Litomyšl se na začátku zápasu prosazovala střelbou z dálky a i pod košem nás přehrávala, ale k jejich smůle neproměnily mnoho podkošových střel. Naše děvčata byla jen v šesti, ale i přes tento handicap jsme se zdály fyzicky v lepší kondici. Od poloviny zápasu jsme si již udržovaly dostatečný náskok a celkem bez větších obtíží utkání udržely. Všechny hráčky podaly výborný výkon.

body: Hrdličková Verča 28, Melnyková 22, Hrdličková Vendy 20, Hylenová 9, Borková 6

Kadeti U17

SKB Česká Třebová : Svitavy     89:92

I kluci zahráli výborné utkání ve kterém jsme povětšinu času vedli až dvanáctibodovým náskokem. Hostům se ale vždy podařilo snížit a srovnat krok. Ve třetí čtvrtině jsme neproměnili několik minut žádnou ze střel a začali jsme kupit zbytečné chyby. V poslední fázi nás soupeř spíše přehrával díky velké síle pod košem, se kterou jsme nedokázali bojovat. A bohužel jsme se opět nemohli trefit :-). I tak bylo utkání přínosné a bodově se prosadilo všech 11 hráčů. Chyběl nám zraněný Petr, ale tým ukázal také své kvality, které snad v sezóně zužitkujeme.

body: Pucholt 16, Škop 16, Baloun 11, Friš 11, Jelínek 10, Očenáš 5, Klejch 5, Šimon Kovář 5, Štěpán Kovář 4, Tomeš 4, Chmelař 2