přípravný turnaj U13 - Týniště nad Orlicí

10.09.2018

V sobotu 8. září 2018 se náš mladší tým zúčastnil turnaje v Týništi nad Orlicí. Na turnaj se přihlásila družstva, která obvykle v sezóně nepotkáváme a tak pro nás byla akce velikým přínosem.

První zápas jsme hráli od 8:00 s pozdějším finalistou LOKO Trutnov. Ryze dívčí tým již při rozcvičení ukazoval, že se bude jednat o těžký zápas. Naše základní pětka však dokázala se soupeřem držet krok a začali jsme trochu ztrácet při pravidelném střídání. Nakonec jsme podlehli 21:33, ale jako první zápas sezony to nevypadalo vůbec špatně.

O dost hůře vypadal druhý zápas, který jsme hráli se Stěžery. Družstvo o 8 hráčích samo o sobě nebylo nebezpečné, ale náš tým se potýkal s velkou spoustou nevynucených chyb. Ztráceli jsme balony při výhozech z autu, špatném zpracování nahrávek atd. I přes výhru 45:11 nebyla na straně trenéra spokojenost.

Poslední zápas skupiny proti dívkám z Jablonce nad Nisou se herně povedl mnohem lépe a zvítězili jsme 54:25. V základní skupině jsme pravidelně střídali všech 11 hráčů a bodově se zapsali (krom jednoho hráče) všichni.

Skupina A

SK Týniště nad Orlicí                                3:0       1
BC Spartak Rychnov nad Kněžnou         2:1       2
BC NAPOS Vysoká nad Labem               1:2       3 
Sokoli Hradec Králové                             0:3      4

Skupina B

LOKO Trutnov                                     3:0     1
SKB Česká Třebová                           2:1     2
Jablonec nad Nisou                            1:2     3
Sokol Stěžery                                      0:3    4 

Druhé místo v základní skupině nás poslalo do boje o medaile, kde na nás čekal nováček z Rychnova nad Kněžnou. Družstvo o 8 hráčích, z nichž 3 byli fyzicky vyspělejší a vyšší než náš nejvyšší hráč, postrádalo herní zkušenosti a našemu týmu se podařilo celkem bez problémů soupeře přehrát 30:11 a tím jsme dosáhli na vytoužené medaile.

Součástí turnaje byla i soutěž v šestkách, kde se Jonášovi Š. podařilo dostat do finále a v závěrečném rozstřelu obsadil rovněž 3. příčku.

Turnaj pro nás splnil účel. Naši hráči si před náročnou sezónou připomněli zápasové tempo a atmosféru a navíc se jim podařilo uspět. Celkovým vítězem se stalo družstvo domácích SK Týniště nad Orlicí.

Za SKB nastoupili 
spodní řada: cap. Lucie Zahálková, Natálka Melnyková, Jonáš Škop, Štěpán Kovář
horní řada: Matyáš Votruba, Honza Rula, Šimon Kovář, Kuba Očenáš, Lukáš Gapko, Sam Tomeš, Kryštof Chmelař