První herní úspěch našich nejmenších

29.11.2023

O minulém víkendu se naše přípravka U10 zúčastnila dalšího turnaje U10, který nyní pořádalo sousední Ústí nad Orlicí a setkali jsme se zde i s Litomyšlí. Je perfektní, že v našem kraji a naší blízkosti je o basketbal veliký zájem a nemusíme tak s nejmenšími zajíždět do velkých vzdáleností. Taktéž kategorie U10 není nijak rozšířená a hraje se ve velmi uvolněném stylu. Naši trenéři posbírali plnou soupisku hráčů a hráček a museli se obejít bez Vojtíka a Dana.

Nejprve jsme se postavili proti týmu z Litomyšle, kde jsou již někteří hráči oproti našim herně zkušenější. Celou dobu jsme tak tahali za kratší konec, i když příležitostí ke vstřelení koše jsme měli opravdu mnoho, ale jak je zvykem i u našich starších, moc to nepadalo :-) Od začátku jsme prohrávali až o 11 bodů před koncem třetí čtvrtiny. Velká podpora našich fanoušků však dohnala naše družstvo k překvapivému obratu a minutu a půl před koncem se nám podařilo srovnat skóre na 29:29 a v poslední minutě jsme dokonali obrat.

BK Litomyšl : SKB Česká Třebová     31:37  (9:2, 17:13, 27:17)

Jelikož v prvním zápase porazila Litomyšl domácí hráče asi o 40 bodů, očekával se možná jednoznačný průběh druhého našeho zápasu. Citlivé střídání našich trenérů však nikomu nepřineslo žádné trauma a hrál se celkem vyrovnaný zápas po celou dobu.

SKB Česká Třebová : BK Ústí nad Orlicí  32:26  (6:10, 16:12, 26:16)


Výsledky těchto zápasů jsou pro náš tým povzbuzením do další práce a již teď se připravujeme na další sezónu, kde budeme hrát regulérní soutěž. Bohužel jsme před prázdninami netušili, do jakých rozměrů se náš minitým rozroste a pro letošek jsme soutěž U11 nepřihlásili. Celý turnaj se v Ústí odehrál v přátelské atmosféře a věříme, že si to "všechny" děti v hale užily a již teď se těší na další zápasy.