První mistrovské zápasy kategorií U17

29.09.2021

V sobotu 25. září 2021 se naši hráči po koronavirové pauze dočkali opět mistrovských zápasů. Jak dívčí, tak chlapecký tým se letos dostal do Jihomoravské skupiny nadregionální ligy kadetů a kadetek, a tak nás čekají v sezóně jiní, než pro nás tradiční, soupeři - a to je dobře.

Kadetky U17

Jako první nastoupila naše děvčata proti týmu z Blanska, který v poslední odehrané sezóně 2019/20 neztratil ani jeden zápas. Náš tým, který aktuálně čítá 8 hráček, byl oslaben o Natku Melnykovou a nečekalo nás tak nic jednoduchého.

1. zápas
SKB Česká Třebová : BK Blansko     46:81     (12:18, 20:46, 33:63)

Hustá zónová obrana v obranném pásmu našich soupeřek nám toho moc nedovolovala a naše defenzíva si nedokázala poradit s fyzicky vyspělejšími hráčkami, které nás dokázaly velmi potrápit a nepodařilo se nám výrazněji zareagovat. Propad ve skóre se od začátku navyšoval a na každý náš koš připadaly skoro 2 koše soupeřek.

body: Hrdličková Vendy 20, Hrdličková Verča 14, Blaško 6, Borková 4, Hylenová 2
šestky: Hrdličková Vendy 7/4, Hrdličková Verča 6/1 !!!

2. zápas

SKB Česká Třebová: BK Blansko     49:73     (14:19, 27:38, 37:51)

Druhý zápas byl z naší strany mnohem lepší a udržovaly jsme se stále na "jen" desetibodové ztrátě. Ještě v poslední čtvrtině se nám podařilo přiblížit se na 7 bodů, ale potom nás bohužel přehrála nejzkušenější hráčka a výsledek se kosmeticky upravil na méně přijatelnou podobu.

body: Hrdličková Verča 18, Hrdličková Vendy 12, Zahálková 7, Blaško 5, Borková 4, Hylenová 3
šestky: Hrdličková Vendy 1/1Blaško 2/1, Hylenová 4/1

Kadeti U17

Naše kadety čekal zápas s Uherským Brodem, o kterém jsme věděli pouze to, že tým je složený především z hráčů ročníku 2006, a tak trenér předpokládal klidnější průběh než u děvčat. Při rozcvičování však bylo hned jasné, že roční náskok ve vývinu hráčů je smazaný a že soupeř bude velice nepříjemný. Vzrůstem zcela dominoval David Navrátil "33", který byl bezkonkurenčně nejvyšším hráčem na hřišti.

1. zápas
SKB Česká Třebová : TJ Spartak DDM Uherský Brod     66:63 (9:20, 35:35, 53:55)

První minuty zápasu patřily nám, když jsme hned vstřelili 2 koše, ale to bylo na dlouhou dobu vše, protože se soupeř šňůrou 20 bodů dostal do pohodového náskoku a vypadalo to, že dopadne ještě hůře než v jediném loňském dvojutkání proti Vysoké nad Labem, kdy jsme inkasovali ostudné "kilo".
Naštěstí jsme ještě v poslední munitě korigovali pěti body a ve druhé čtvrtině jsme propastnou ztrátu smazali na poločasových 35:35.
Až do konce utkání se však Brod udržoval v mírném náskoku, až se nám v předposlední minutě podařilo srovnat na 63:63 a následně svou jedinou trojkou v utkání rozhodl Jonáš Škop celý zápas.

2. zápas
SKB Česká Třebová : TJ Spartak DDM Uherský Brod    68:67   (18:19, 30:29, 34:46)

Těžko uvěřitelný průběh měl druhý zápas, kdy jsme první polovinu drželi se soupeřem krok a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Po poločase však došlo k našemu kolapsu a třetí část jsme prohráli 4:17 a tento náskok soupeři vydržel až do 37. minuty. V téměř rozhodnutém zápase však SKB zabralo a díky Lukášovi P., který dal ze 3 dalekonosných střel 3 trojky a po koších Kuby a Martina jsme se dostali pár vteřin před koncem do jednobodového kontaktu. Při time-outu, kdy měl soupeř míč ve svých rukou byla taktika jasná. Buďto faulovat nebo nějakým způsobem získat míč, což se podařilo a Martin F. měl na rukou rozhodnutí. Byl však při střele faulován a 5 vteřin před koncem mohl rozhodnout trestnými hody. Když nedal ani druhý, zdál se být zápas ztracený, ale k odraženému míči se opět dostal Lukáš a vteřinu před koncem proměnil střelu z pod koše (deska-růžek).
Hned první zápasy přinesly zajímavou podívanou a kdo vydržel na tribuně až do konce, nemohl litovat.