První prohra chlapců a bojovnost děvčat

26.10.2021

Třetí kolo kategorie U17 bohužel chlapcům přineslo první "těsnou" prohru v sezóně a děvčata měla velmi blízko k velkému překvapení kola. Ani to však nakonec nedopadlo.

Kadeti U17

Dopoledne se představili naši dorostenci proti Kohoutům z Brna. Při rozcvičování tým o osmi hráčích nepůsobil nebezpečným dojmem a to se nám zřejmě vymstilo.

1. zápas
SKB Česká Třebová : Basket Kohouti     77:79 (29:25, 52:44, 64:61)

Hned v první minutě utkání si poranil koleno asi nejlepší hráč soupeře Adam Vaník a v první půli do zápasu již nezasahoval. Zápas se vyvíjel celkem vyrovnaně a měli jsme povětšinu času těsný náskok. Ve druhé polovině soupeř přešel do zónové obrany 1-3-1 a našim hráčům se ji nepodařilo rozbít. Na každý koš jsme se strašně natrápili a naopak jsme dostávali lehké body z rychlých protiútoků. 5 minut před koncem nás soupeř poprvé v zápase dorovnal a následně se dostal do vedení 75:79. Poslední 2 minuty byly z naší strany dost nervózní a i když jsme ještě korigovali jedním košem, nezvládli jsme poslední útok, ve kterém jsme měli šanci na srovnání. Pro nás to je letošní první porážka, která nás může v konečném součtu mrzet.

2. zápas
SKB Česká Třebová : Basket Kohouti 79:61 (26:21, 44:35, 63:48)

Ve druhém utkání jsme trochu zlepšili obranu a hlavně jsme soupeři nedovolili, po těžce získaném náskoku, reakci a srovnání stavu. Postupně jsme navyšovali náskok o cca 5 bodů za čtvrtinu. Výborně v tomto zápase zahrál kapitán týmu Jonáš Škop, který proměnil 6 trojek a 6 dvoubodových pokusů. S jednou šestkou tak atakoval týmový rekord v počtu nastřílených bodů v zápase. Tento údaj však není pro tým tak podstatný jako celkový výsledek, který byl náplastí na první utkání.

V zápasech jsme se museli obejít bez zraněných hráčů Petra, Michala a čerstvě ze zápasu i Sama. Všichni 3 chodí o berlích a to je zřejmě také klubový rekord. Věřme, že nás další zranění nečekají a že nás ani Covid nezastaví.

Kadetky U17

Proti kadetkám se postavil zatím bezkonkurenční tým Žabiny Brno C, který je složen z ligových hráček kategorie U15 (roč. 2007). Ačkoliv věkově mladší, tak doposud suverénní družstvo s průběžným skóre 471:106 nedalo předchozím soupeřkám žádnou šanci.

K zápasům jsme tak nastupovaly s obavami, ale s pocitem, že můžeme jen překvapit a nemáme co ztratit.

1. zápas
SKB Česká Třebová : BK Žabiny Brno C     49:69 (14:23, 33:40, 42:50)

Utkání začalo mírnou převahou soupeřek, ale nijak jsme herně neztrácely. Hrál se pěkný a celkem rychlý zápas a naše děvčata se držela pouze o krok vzadu. Zlom přišel až v poslední čtvrtině, kdy jsme s ohledem na druhý zápas zvolnily, abychom nevyčerpaly veškeré síly.

2. zápas
SKB Česká Třebová : BK Žabiny Brno C     60:67 (19:15, 40:28, 53:45)

Ve druhém zápase jsme soupeřky doslova překvapily a od začátku jsme se dostaly do vedení až o 9 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme odskočily až na rozdíl o 7 košů a na hřišti jsme měly jasnou převahu. Bohužel jsme v poslední čtvrtině začaly chybovat, neproměnily jsme několik samostatných nájezdů, což nám vzalo do závěru klid. 3 minuty před koncem jsme ještě vedly o 5 bodů, ale pak stolek časoměřičů vykopl omylem světelnou tabuli z elektrické sítě, čímž došlo ke zbrždění zápasu a poté, co se tabule znovu rozjela jsme již nedokázaly vstřelit ani bod a Žabiny nás přejely 0:12. Bohužel jsme prohrály, ale na druhou stranu jsme podaly statečný výkon, za který se děvčata vůbec nemusí stydět.