První zápasy druhé poloviny soutěže nepřinesly žádnou změnu

26.01.2022

Předposlední lednová sobota patřila opět basketbalu, když naši kadeti zajížděli do dalekého Uherského Brodu a kadetky zavítaly do Blanska. V předchozích zápasech naši kluci dvakrát šťastně zvítězili, když vždy chvíli před koncem prohrávali (ve druhém případě 3 minuty před koncem o 12 bodů) a děvčata si neporadila s fyzickou převahou a zónovou obranou "žen" z Blanska.

Vzhledem k dlouhotrvajícím zraněním našich klíčových hráčů jsme nepředpokládali u chlapců lehký průběh a cílem bylo spíše neudělat ostudu. Od minulých zápasů se nám ale vrátil po delší době Michal Baloun a Šimon Kovář - což ve finále bylo velmi důležité.

U děvčat jsme s úspěchem moc nepočítali a šlo spíše o to, abychom nenabrali velkou ztrátu ve skóre, které může hrát v konečných součtech velkou roli.

Výsledkem tohoto víkendu jsou tedy 2 výhry kadetů a 2 prohry kadetek. Vzhledem k velkým odkladům zápasů ostatních družstev není pozice v tabulce zcela vyjasněná, ale v obou případech se držíme na "bedně", což je naším společným cílem.

Kadetky U17

Pod vedením pana trenéra Rybky vyrazilo 7 našich hráček na zteč do Blanska. Domácí hráčky figurují v sezóně zatím s jednou porážkou na prvním místě, o které se dělí s Žabinami Brno. Hrají ovšem nepříjemnou hru podpořenou nepochopitelnou zónovou obranou, ve které vyniká jejich fyzická dominance a nikdo ze soupeřů v této věkové kategorii ji nedokáže překonat.

1. zápas
BK Blansko : SKB Česká Třebová      75:30 (15:11, 40:15, 57:21)

V první čtvrtině, kdy soupeřky bránily ještě osobně, jsme se držely, ale druhá čtvrtina již byla v režii domácích hráček a prohrály jsme ji 25:4. Blansko nás přehrávalo i ve zbytku zápasu a konečný výsledek nevypadá moc přívětivě.

Body: Verča 15, Romana 8, Natka B. 4, Vendy 3
Šestky: Romča 2/2, Vendy 2/1

2. zápas
BK Blansko : SKB Česká Třebová     77:41 (18:19, 32:23, 52:31)

Do druhého utkání jsme vstoupily aktivněji a podařilo se nám úspěšnou střelbou držet s Blanskem krok. Bohužel nám naše aktivita nevydržela po celou dobu a od druhého dějství jsme se začaly opět bodově propadat. Výsledek je o trošku lepší než v prvním případě a můžeme říci, že jsme výrazněji neztratily. Jsme ale rádi, že je tento nepříjemný soupeř za námi a budeme se soustředit na další zápasy.

Body: Natka B. 14, Verča 13, Vendy 12, Lucka 2
Šestky: Vendy 6/0 !!!!!!, Sára 2/0 !! - Celkem 8/0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kadeti U17

Stejně jako nám, chyběl i soupeřům nejvýraznější hráč David Navrátil, který nás v prvním kole velmi potrápil. Do sestavy se nám po dlouhém zranění vrátil Michal a své záda uzdravil i Šimon. Celkem tak odjelo k zápasu 10 hráčů + asistent Lukáš.

1. zápas
TJ Spartak DDM Uherský Brod : SKB Česká Třebová     58:62 (13:15, 27:33, 46:41)

Od začátku se jednalo o vyrovnaný zápas, kdy se vedení střídalo na obou stranách. Před poločasem jsme se mírně odtrhli, ale jak víme, třetí části nám moc nejdou a prohospodařili jsme 6 bodové vedení až do ztráty o 11 bodů ještě 5 minut před koncem. Domácí však stejně jako u nás nepochopitelně svůj náskok ztratili, když naši především díky bojovnému výkonu Michala dokázali hráče Brodu zaskočit a vybojovat důležité vítězství.

Body: Michal 17, Filip 14, Jonáš Š. 14, Šimon 7, Štěpán 6, Sam 2, Jelen 2
Šestky: Filip 7/5 :-), Šimon 3/3 :-),  Michal 3/1, Jonáš 4/1

2. zápas
TJ Spartak DDM Uherský Brod : SKB Česká Třebová     65:79 (17:17, 31:39, 50:61)

Do druhého duelu jsme vstoupili s novou taktikou, kdy jsme pravidelně po pěti minutách střídali kompletní celé pětky, což přineslo své ovoce. Začátek byl opět vyrovnaný, do poločasu jsme si opět vytvořili náskok 4 košů, o který jsme opět ve třetí čtvrtině přišli, ale již jsme nedovolili soupeři dostat se do vedení. Vždy se nám podařilo odskočit na bezpečný odstup a takto jsme zápas dokončili. Výborným výkonem se prezentoval Klejša, který zaznamenal svůj osobní rekord 24 bodů a proměnil i 5 trojek. Nicméně výborně a kolektivně zahrál celý tým, který zaslouží velkou pochvalu.

Body: Filip 24, Jelen 14, Šimon 11, Michal 10, Sam 6, Lukáš G. 5, Jonáš Š. 5, Kuba 2, Štěpán 2
Šestky: Šimon 8/5 :-), Filip 3/1, Jonáš 2/1, Sam 1/0, Michal 1/0