Rozloučení se sezónou ve slovenském Svitu

17.06.2024

Na závěr letošní sezóny jsme zvolili místo tradičního výstupu na vysokou horu návštěvu Slovenského ráje s možností přátelských zápasů v partnerském městě Svit pod Vysokými Tatrami. Jako každý rok se akce zúčastnil téměř celý tým juniorů i juniorek a jsme rádi, že nám tento výjimečný kolektiv drží pohromadě i v tomto věku. 

Odjížděli jsme v noci ze čtvrtka na pátek, abychom v 7 hodin odložili naše sportovní tašky na hotelu v Popradě a vydali se autobusem do Hrabušic, kde jsme zvolili nejkratší a asi nejhezčí soutěsku Slovenského ráje Suchou Belou. Jelikož počasí není ještě letos zcela letní a i trochu poprchalo, nebyla Suchá Belá úplně suchá, a tak byl zážitek pro všechny intenzivní :-) Po zdolání soutěsky jsme zamířili na Kláštorisko, kde nás cestou chytla celkem slušná bouřka a pak jsme sešli dolů k Hornádu, kde jsme naši pouť zakončovali a došli jsme opět na výchozí místo, kde jsme se docela vyčerpaní nalodili do busu mířícího zpět do Popradu. 

V sobotu ráno jsme měli volno na podívání se do centra Popradu a odpoledne nejprve sehrály naše juniorky zápas s domácí basketbalovou akademií, která hraje slovenskou extraligu U19+U23 a následně se naši junioři utkali s kluky ze Svitu, kteří nám dali slušnou školu. I přes prohry (juniorky - 13 b. a junioři - ?? :-) zápasy svůj účel splnily. Všichni naši hráči i hráčky hráli svá maxima a na hřišti se rozhodně neztratili. V neděli jsme odehráli odvety s malinko lepšími výsledky a celkově můžeme celý výjezd hodnotit velmi kladně.

Musíme uznat, že atmosféra u slovenských bratří je zcela jiná než v našem kraji. Všichni okolo nás byli přátelští, sympatičtí, hráči si na hřišti pomáhali a nešlo slyšet jediné sprosté slovo či vidět negativní gesto. A ne jen na hřišti.