Sedmička na Klínovci

07.06.2022

Naše týmy kadetů a kadetek U17 i letos pokračovaly v tradici a hráči tak zdolali již sedmou nejvyšší horu nějakého českého pohoří. V České republice je celkem 16 pohoří s nadmořskou výškou přesahující 1 000 metrů.

Letos jsme opět zamířili dále (možná nejdále) od našeho domova a to do Krušných hor. Naším cílem byl Klínovec, který měří 1244 m n. m. Expedice se zúčastnilo 21 hráčů a 3 vedoucí. Celkem jsme našlapali za první den 21 km a vystoupali jsme 1190 m, což bylo prozatím největší převýšení, které jsme kdy absolvovali. 

V sobotu jsme vyrazili ze Třebové v 6 hodin, abychom ve 13:00 mohli vyrazit na cestu. Krušnohorem jsme dojeli až do Klášterce nad Ohří, pak osobáčkem do Stráže a odtud již po svých. Cestou jsme nejdříve minuly Horní Hrad a pak po lesních a polních cestách až pod kopec. Zpestřením bylo, když jsme zbloudili a museli jsme zdolat náročný výstup přes bývalý důl Plavno, což nebyl zrovna nejlepší nápad, ale nakonec vše dobře dopadlo.

Cesta ubíhala trochu pomaleji, než jsme předpokládali, ale i tak jsme na vrchol dorazili po 5 hodinách a sedmý vrchol jsme dobyli kolem šesté hodiny odpolední. Po občerstvení "U lanovky" jsme nafotili společná fota a vdali se dolů do Božího Daru, kde jsme měli zamluvené ubytování v penzionu Pinokio, který svou kvalitou předčil o facku loňské ubytování v chatkách pod Smrkem, na které většina zúčastněných s láskou vzpomínala.

Druhý den jsme měli oproti předchozím cestám volnější, protože jsme seběhli jen 6 km do Jáchymova, kde jsme si domluvili zajímavou prohlídku místních uranových dolů a naši svěřenci si tak mohli poslechnout poutavou přednášku o nelehkých dobách let minulých a prohlédnout si štolu č. 1 

Na závěr jsme již sjeli autobusem do Ostrova, kde jsme měli ještě chvilku času na prohlédnutí zámeckého parku a pak nás již čekala jen dlouhá cesta domů, která naštěstí celkem rychle utekla. Zda zdoláme i osmý vrchol uvidíme příští rok, ale ještě nám pár kopců zbývá.