Série smolných proher pokračuje

10.12.2019

Naše šikovná děvčata tento víkend odehrála poslední 2 zápasy letošního roku a zároveň poslední zápasy první poloviny soutěže. Po minulé prohře o dva body v Lipníku jsme v sobotu hostili druhý tým tabulky z Krnova, se kterým jsme v prvním kole odehráli celkem vyrovnané utkání a po slabší koncovce prohráli o 12 bodů a v neděli k nám zavítaly hráčky z Bruntálu, u kterých jsme v koncovce prohráli o 3 body.

Domácí odvety přinesly velmi zajímavé a napínavé zápasy a kdo přišel, nemohl litoval. Bohužel se nám ani v jednom případě nepodařilo udržet těsné vedení a oba duely holky prohrály o jeden jediný bod. V posledních 3 zápasech jsme tedy při třech prohrách ztratili ve skóre pouhé 4 body. Pro naše hráčky to musí být psychicky náročné, ale stále jde "jenom" o hru a za obrovskou snahu a bojovnost jim patří veliké poděkování.

Sobotní zápas začal pro náš tým tradičně, když jsme se strašně natrápily na každý koš a soupeřkám padalo téměř vše. Naše obrana vůbec nefungovala a holky vypadaly, že hrají bez chuti a zájmu. Alespoň se to tak zdálo do poločasu, kdy jsme prohrávaly o 20 bodů. Doposud se jednalo asi o nejhorší předvedenou hru tohoto týmu v sezóně. Ve třetí čtvrtině jsme zlepšily hodně defenzívu a děvčata začala předvádět své standardní výkony a bylo na nich znát, že se nevzdávají.

Bohužel to po třech čtvrtkách bylo stále o 19 bodů a zápas byl teoreticky vyřešený. Naše hráčky se však zvedly k neuvěřitelnému obratu a hnané i domácím publikem postupně stahovaly koš za košem. Soupeřky nezvládaly fyzicky ani psychicky a ve 38. minutě zápasu Míša Tomšů svou třetí trojkou v zápase otočila skóre v náš prospěch na 53:52. Do konce zápasu si však soupeřky došly pro 3 fauly a ze svých šesti trestných hodů 2 proměnily. My jsme ke konci trochu zazmatkovaly a bohužel se nám opět nepodařilo vstřelit vítězný koš.

SKB Česká Třebová : TJ Lokomotiva Krnov     53:54     (9:22 17:37 30:49)

body: Hrdličková 15, Tomšů 15 (3 trojky), Melnyková 9, Hloušková 5, Skalová 4, Kolářová 3, Zahálková 2
šestky: Hrdličková 8/3, Melnyková 8/3, Tomšů 4/2, Hloušková 2/1, Kolářová 2/0

V neděli jsme se utkaly s týmem z Bruntálu, který jsme na jejich palubovce dost potrápily a to bylo cílem i v domácím zápase. Bohužel jsme byly pouze v sedmi, když do hry naskočila ještě mladší hráčka Berenika Gultová. Soupeřek bylo 11 a po namáhavé sobotě bylo jasné, že zápas bude strašně dlouhý. Hráčky SKB však zápas nevypustily a po celou dobu zápasu jsme si udržovaly mírný náskok a ani jednou nebylo naše skóre nižší než soupeřovo - až do poslední minuty. Nutno podotknout, že do poslední čtvrtiny jsme byly již bez dvou našich vyfaulovaných hráček Veroniky a Venduly, které byl nepochopitelně písknutý jako pátý faul průraz ve středu hřiště na hostující hráčku v pohybu, což zřejmě ovlivnilo zbytek zápasu.

Celý zápas byl vůbec ovlivněn rozhodčími, kteří pískali jakýkoliv kontakt (SKB 23 faulů, Bruntál 25 faulů) a výrazně tak promluvili do průběhu zápasu. Nicméně se nemůžeme vymlouvat na rozhodčí a musíme se více soustředit na koncovky našich zápasů.

Naše žákyně se v obou zápasech od prvního kola zlepšily a rozhodně odehrály dvě kvalitní utkání a nic nedaly zadarmo. V polovině soutěže jsme se 4 výhrami a 8 prohrami na páté příčce  tabulky a hra týmu určitě předčila naše očekávání :-)

SKB Česká Třebová: SK Bruntál     56:57     (17:13 32:26 42:39)

body:  Tomšů 17, Zahálková 11, Hloušková 11, Hrdličková 7, Melnyková 5, Gultová 5
šestky: Tomšů 12/8 :-), Zahálková 7/3, Hloušková 6/1 !!, Hrdličková 3/1, Melnyková 4/1, Gultová 2/1