Koro - sezóna 2019/20

05.06.2020

Do sezóny 2019/20 nastoupilo SKB s týmem U14. který pokračoval ve smíšené sestavě ve východočeském oblastním přeboru. Starší kategorii U15 jsme již byli nuceni genderově rozdělit na chlapce a dívky, a tak došlo k tomu, že v České Třebové nastoupil po cca 20 letech čistě dívčí tým, který byl zařazen do moravské skupiny nadregionální ligy starších žákyň. Na chlapce U15 čekala nadregionální soutěž v naší oblasti, kde se utkávali s tradičními soupeři.

Nadregionální liga starší žákyně U15 - skupina E

Tým našich děvčat byl doplněn třemi hráčkami ze sousední Litomyšle, které SKB velmi pomohly k výborným výkonům. Ihned v prvních zápasech jsme ukázali, že nebudeme v soutěži do počtu a  i když jsme první zápas prohráli, hned ve druhém jsme o koš porazili fyzicky vyspělejší Přerov. Krom suverénního, zónově bránícího Šumperku, děvčata odehrála výborné zápasy a i přes zdravotní problémy a zranění, kdy jsme odehrávali zápasy v malém počtu jsme měli bilanci po základní části 4:8, kdy jsme prohráli 4 utkání o 3, 2, 1 a 1 bod (jak se říká - chyba trenéra :-)

Základní skupina
Základní skupina
Skupina o 7.-12. místo
Skupina o 7.-12. místo

Přes tyto nepatrné prohry jsme se nedostali do finálové skupiny a hráli jsme tak skupinu B. V této bohužel nedohrané fázi soutěže jsme patřili spíše k favoritům a chtěli jsme se udržet do druhého místa, kde se po přerušení soutěže nacházíme. Naše žákyně ukázaly, že se nimi bude muset počítat do budoucna a byly pro nás největším překvapením sezóny, protože jsme se chtěli s dívčím basketbalem spíše seznámit a nekladli jsme si žádné velké cíle. Míša Tomšů (Litomyšl) se stala nejlepší trojkařkou úplně celé nadregionální ligy. Všem hráčkám patří poděkování.

Nadregionální liga starší žáci U15 - skupina D

Naši starší žáci měli za úkol navázat na loňský největší úspěch našeho týmu v podobě druhého místa v soutěži. Hned s prvním soupeřem jsme však ztratili 2 důležité zápasy proti SŠB Pardubice, kteří již pak téměř nic nevyhráli. V soutěži jsme pak už ale pokračovali dle našich přání a skrze vyrovnané výkony družstva jsme prošli až do předposledního kola na požadované druhé příčce, ačkoliv situace v tabulce byla velmi zamotaná. V případě výhry nad Svitavami v posledním kole bychom tak i zůstali a v případě proher bychom mohli spadnout za určitých okolností i na 5. místo. Rozuzlení nám však nebylo díky pandemii přáno, a tak bereme průběžné pořadí jako úspěch a kluci dokázali to, co jsme si před sezónou vytyčili. 

Průběžná tabulka
Průběžná tabulka

Soutěž byla ovlivněna i přechodem týmu Sokolů Hradce Králové do vyšší soutěže. Nám se podařilo Sokoly v prvním kole srazit, a tak by bylo naše umístění stabilnější. V průběhu sezóny v této kategorii hrálo 14 chlapců, z čehož nám výborně vypomohli kluci ze Skutče (neotevřeli družstvo) a z Litomyšle. Stejně jako u děvčat zaslouží všichni hráči pochvalu za splnění cílů a hlavně zodpovědnému přístupu k zápasům, kdy jsme byli téměř vždy v plné síle. Je škoda, že soutěž byla přerušena před posledním kolem a nemohli jsme tak poděkovat našim fanouškům.

Smíšený východočeský přebor mladšího žactva U14

Na náš nejmladší tým čekalo v sezóně nejvíce různých soupeřů a cílem bylo medailové umístění. Začátek sezóny se nám velice vydařil, když jsme z prvních deseti zápasů prohráli jen jeden. Následovaly 2 těžké duely s Týništěm, které jsme celkem těsně prohráli, ale i tak jsme se drželi na špičce tabulky. Bohužel pak přišly nepříjemné prohry s posledními týmy z Přelouče a Pardubic s bilancemi 1-1 a v průběžném pořadí nás to trochu zbrzdilo, ale boj o medaile zůstal stále otevřený. Bohužel byla soutěž přerušena cca v polovině a naši hráči přišli o mnoho nových herních zkušeností. Celkově odhadujeme, že bychom vybojovali třetí příčku.

Týmu opět velmi pomohla naše obětavá děvčata, která několikrát přejela ze zápasu U15 rovnou do této kategorie. Příští rok zbude hra již jen na chlapcích, což bude pro některé ze začátku trochu šok, ale na druhou stranu se více podívají na hřiště a budeme věřit, že to zvládnou. Naším nejlepším střelcem byl Šimon Kovář, který se umístil v počtu bodů na 11. místě v soutěži a Jonáš Škop, který by byl druhý v soutěži trojek.