SKB doklouzalo k dalším výhrám a jsme stále bez porážky

19.11.2018

V Den boje za svobodu a demokracii jsme jeli bojovat do nejvzdálenější destinace v naší soutěži a to proti dívkám z Nové Paky. Více než se soupeřem jsme však zápasili s velmi kluzkou podlahou místní tělocvičny.

Výsledek jsme se snažili ovlivnit již před zápasem, kdy jsme se pokusili rozhodčí uplatit cestou nakoupenými hořickými trubičkami :-). Na zápasy to však nemělo vliv a rozhodovalo se stejným metrem na obě strany.

K zápasům odcestovalo 12 našich hráčů a měli jsme početní převahu nad 9 domácími hráčkami. Od úvodního hvizdu jsme hráli na 2 vyrovnané pětky a až do konce třetí čtvrtiny se nás domácí drželi a my jsme se nedokázali utrhnout. V poslední čtvrtině jsme však využily ušetřených sil z pravidelného střídání a vyhráli jsme osmiminutovku 10:2 a tím i celý zápas.

Ke druhému zápasu přijela jiná dvojice rozhodčích, která nebyla tolerantní vůči faulům vycházejících z nekvalitního povrchu a právem napískala celkem 24 domácích a 20 našich faulů. Celkem 8 hráčů dohrávalo zápas se čtyřmi fauly, ale nikdo nemusel odejít do šatny v předstihu. Samotný zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou a stejným dílem si zahrálo všech 12 hráčů. Všichni si zaslouží za odvedený výkon pochvalu.

Po čtyřech kolech jsme stále bez porážky na čele tabulky s BVK Holice, které mají lepší skóre. Příští kolo přivítáme doma tým z Týniště nad Orlicí a budeme se snažit naši rekordní sérii prodloužit.