SKB má za sebou úspěšný víkend

30.09.2019

O posledním zářijovém víkendu se poprvé představilo dívčí družstvo, které v sobotu přivítalo doma tým z Lipníku a v neděli odcestovalo do Přerova. Děvčatům se dařilo v obou utkáních, i když v sobotu jsme na výhru ještě nedosáhli, ale v neděli jsme překvapili a náš tým slaví historicky první výhru dívčího týmu a to po cca 25 letech, kdy v Třebové hrál naposledy tým dorostenek.

V neděli dopoledne se poprvé v sezóně ukázali naši žáci U15 domácímu publiku proti chlapcům z Hradce Králové. Po prvních debaklech v Pardubicích měli co napravovat a to se jim podařilo na výtečnou.

U15 žákyně

Naše děvčata nastoupila ke svému historicky prvnímu zápasu v sobotu v podvečer proti Lipníku. Chyběly nám krom Míši Tomšů všechny posily z Litomyšle, jinak jsme byli ale kompletní. Naše žákyně ukázaly, že nebudeme v sezóně outsidery a první poločas jsme se soupeřkami drželi krok. Nedokázali jsme si jen poradit s Andělou Vandrovcovou (celkem 24 bodů), která dovedla tým hostujících k vítězství. SKB se ale určitě nemá za co stydět.

SKB Česká Třebová :  BK Lipník A      37:50      (7:4 16:21 24:38)

body: Tomšů 14, Melnyková 7, Zahálková 6, Jiroušková 4, Hrdličková 4, Borková 2
šestky: Melnyková 2/0, Zahálková 2/0, Hrdličková 2/0, Tomšů 1/0 (celkem 7/0 !!!)

V neděli odpoledne jsme se vydali vlakem do Přerova už i bez poslední posily Míši Tomšů, a tak naše složení bylo ryze českotřebovské. Již před sokolovnou jsme viděli naši výškovou indispozici, ale při rozcvičování jsme vypadali trochu "basketbalověji". V utkání byly soupeřky vždy o krok napřed, i když jsme se statečně drželi. Před koncem prvního poločasu jsme prohrávali až o 8 bodů, ale rychlými koši v řadě jsme stav srovnali a dostali se do vedení 24:28. Ve druhé půli se skóre několikrát otočilo, ale nikdy ne více jak o 2 body. V posledních vteřinách za vyrovnaného stavu 53:53 jsme s výhodou míče v rukách počkali na posledních 5 vteřin a úspěšným nájezdem Natálka Melnyková zakončila svůj perfektní výkon v tomto utkání. Celkově Natka nasbírala 21 bodů a 8x se postavila na čáru trestných hodů. Nicméně pochvalu si zaslouží celý tým, který bojoval o každý balón a všechna děvčata se zasloužila o první vítězství tohoto týmu.

TBS Přerov : SKB Česká Třebová      53:55      (13:10 24:28 40:38)

body: Melnyková 21Hrdličková 12, Zahálková 8, Borková 6, Jiroušková 4,  Skalová 4
šestky: Melnyková 16/3!, Skalová 4/2, Hrdličková 1/0

U15 žáci

Naši starší žáci měli před sebou těžký úkol a to napravit svůj dojem z prvního utkání na SŠB. Na domácí palubovce přivítali Královské Sokoli z Hradce Králové, kterým se nepovedla kvalifikace do extraligy, kde padli se sousední Litomyšlí. Na první pohled jde vidět obrovský fyzický rozdíl mezi kategorií U14 a U15. Naši kluci nastoupili téměř v kompletní sestavě (bez posil z Litomyšle) a s novými hráči ze Skutče, kde soutěž U15 bohužel odhlásili a chlapci si vybrali pro své další účinkování náš tým. Mohli jsme střídat 2 kompletní pětky, které postupně soupeře unavily a výsledkem jsou 2 výhry, přičemž v druhém zápase jsme sokolíky deklasovali téměř o 40 bodů. Pokud by naši hráči hráli po zbytek sezóny v tomto stylu, mohli bychom opět pomýšlet na horní příčky tabulky, ale cesta to bude ještě trnitá.