SKB na cestě kolem Ještědu

27.06.2019

    První červnový víkend jsme se vypravili s celým týmem na již čtvrtý ročník posezónního zdolávání českých hor. Letos padl výběr do vzdálenější destinace na nejvyšší horu Ještědsko-kozákovského hřbetu Ještěd (1012 m n. m.).    

     Na akci se vypravilo 22 členů týmu a 3 vedoucí. Ranní odjezd byl naplánován na šestou hodinu, abychom se vlakem přemístili do Hodkovic nad Mohelkou, kde jsme v 10:00 vycházeli po červené turistické značce na celodenní trek.

  Hned na začátku jsme prověřili fyzičku výstupem na Javorník, odkud jsme hřebenovkou pokračovali přes rozhlednu Rašovku, pohostinství u Šámalů, Plání pod Ještědem až na samotný vrchol hory, kde nás překvapily davy turistů, kteří se nahoru vyvezli autem nebo lanovkou. 

   Po zasloužené pauze jsme se vydali do místa našeho noclehu a to do krásného penzionu Údolanka v Kryštofově údolí. Poté, co hráči zlikvidovali asi 10 kg řízků, jsme se ještě vypravili do malebné vesničky, kde se většina předvedla na dětském hřišti a Lukáš Pucholt se ujal toulavého psa.

  Přes noc všichni nabrali síly na druhou polovinu výletu, když jsme pokračovali dále po hřebenovce. Největší zajímavostí byly asi Bílé kameny, protože nám nezbyl čas na Horní skály, což většina týmu s nadšením uvítala. Na nádraží do Rynoltic jsme dorazili akorát na čas a měli jsme možnost z vlaku shlédnout část naší trasy. Cesta domů již byla ve znamení únavy a všichni byli rádi, že mají tuto tréninkovou jednotku za sebou.  

Kompletní fotky jsou na našem rajčeti :-)