Skb pokračuje na vítězné vlně

23.11.2022

A nebylo to opět jednoduché. S děvčaty jsme zajížděli v sobotu ráno na drsný sever Čech do Liberce a v podvečer se v aréně Skalka utkali se sokem se vzdáleného Znojma naši experti. Ani pro děvčata a ani pro chlapce se nejednalo o jednoduché boje, ale opět se nám podařilo ukořistit plný počet bodů, což ve dvou hracích kolech po sobě náš klub nepamatuje.

Juniorky U19

Po nutné aktivaci zimního obutí jsme brzy ráno vyrazily v plné sestavě do Liberce, kde nás čekal pro nás zatím neznámý tým domácích sportovkyň. Nejdříve nás čekalo nemilé překvapení s parkováním a naše zkřehlé princezny musely v mrazu překonat asi 500 m, což bylo pro některé téměř nemožné a druhým překvapením byla i kláda v tělocvičně. Na palubovce se pohybovalo deset domácích hráček, které od pohledu vypadaly sportovně i basketbalově nejlépe ze všech našich dosavadních soupeřek. Což se potvrdilo hned od první minuty a než jsme stačily rozmrznout, tak jsme prohrávaly 17:4. Nutno podotknout, že krom zimy jsme se pohybovaly i na zimáku, protože podlaha strašně klouzala. Našim hráčkám nevycházelo vůbec nic a především v obraně to byla obrovská bída. Postupně jsme ztrácely i 20 bodů, což se do poločasu podařilo trošku stáhnout na 48:34. Pro nás to vypadalo na ostudné kilo a také na ukončení vítězné série. Naše bojovnice však byly odhodlané vyhrát a během prvních 5 minut druhé půle jsme náskok zrušily, především díky třem trojkám Míši. Každopádně svou dobrou práci odvedlo celé družstvo a čtvrtinu jsme vyhrály 27:8. Domácí se nedostaly již k ničemu a poté, co jsme viděly na začátku, překvapivě prohrály a SKB slečny zaslouží pochvalu za nesložení zbraní a vynikající výkon ve druhém poločase.

Loko Liberec : SKB Česká Třebová      68:81     (17:12 48:34 56:61)

body: Míša 22, Jolča K. 14, Natálka M. 14, Verča 8, Vendy 8, Jolča S. 7, Bebe 6, Lucka 2

šestky: Bebe 2/2, Jolča K. 1/1, Míša 2/1, Verča 3/0 !!!

Junioři U19

A pochvalu zaslouží i naši junioři, kteří večer přivítali Sněhurku a 11 trpaslíků. Jinak nejde přirovnat soupeře, který disponoval hráči menšího vzrůstu, ale také Richardem Fialou, který byl svými proporcemi velmi blízko Janu Veselému z FC Barcelona. Jelikož jsme od loňské sezóny přišli o několik hráčů a poté co sousední Litomyšl odhlásila ligu juniorů, dohodli jsme se s trenérem Šorfem na užší spolupráci a 3 hráče si propůjčíme k doplnění našeho kádru. Po pátečním dealu tak hned mohl nastoupit Tomáš Sedláček s Matějem Hanušem.

1. zápas
SKB Česká Třebová : TJ Znojmo     64:59     (22:12 37:27 47:43)

Od první minuty bylo jasné, že hra Znojemských bude založena na stažené zónové obraně, což kráse basketu nepřidá. Našim hráčům se však dařilo střelecky, když především Lukáš pomohl vybudovat úvodní náskok svými deseti body z kraje utkání. Desetibodový náskok jsme si udrželi do poločasu. Ve druhé části jsme však začali méně trefovat naše střely a znojemští pomalu dotahovali. Pan Fiala nestřídal ani vteřinu a činil nám obrovské problémy. Je třeba pochválit Martina s Jelenem, kterým značně znechucoval hru, ale porvali se s ním statečně, i když nám dal přes 30 bodů. Díky němu se i soupeři dostali chvíli před koncem utkání do vedení. SKB se však prohrát nechtělo a díky důležité trojce Jonáše jsme si vzali vedení zpět. Minutu před koncem byl stav ještě vyrovnaný 59:59, ale koncovku jsme tentokrát zvládli na jedničku. Všichni hráči předvedli srdnatý výkon a hostující Tomáš s Matějem dokázali náš tým v těžkých chvílích podpořit a tím si získali místo v našem družstvu.

Body: Lukáš P. 19, Jonáš 14, Tomáš 8, Matěj 6, Šimon 6, Jelen 4, Filip 3, Sam 2, Martin 2
Šestky: Filip 2/1, Jonáš 2/1

2. zápas
SKB Česká Třebová : TJ Znojmo      79:58     (25:15 38:26 53:46)

Zjistili jsme, proč tým že Znojma hraje vždy jedno utkání vyrovnaně a druhé prohrává vyšším rozdílem. Je to dáno samozřejmě střídáním, kdy nejlepší hráč nemůže utáhnout 2 zápasy v kuse. Naši měli hned od začátku druhého zápasu navrch a opět jsme udržovali cca desetibodový náskok. V tomto duelu už však soupeř nedokázal vzdorovat, což dokazuje poslední čtvrtina se stavem 26:12. Zápas mohl skončit efektní smečí, bohužel však už hlavnímu protagonistovi nezbývaly síly. O tom basketbal ale není a jako celek jsme předvedli krásnou týmovou práci. Je třeba všem hráčům poděkovat, což udělala i zaplněná třebovská hala.

Body: Matěj 15, Lukáš P. 11, Šimon 11, Jelen 10, Tomáš 8, Martin 6, Honza 5, Filip 5, Štěpán 4, Sam 2, Jonáš 2
Šestky: Šimon 6/2, Jelen 4/2, Lukáš 2/1, Martin 3/1 !!, Matěj 3/1 !!

Juniorům SKB se tedy zatím daří výtečně, když holky ještě neprohrály a kluci se po čtyřech kolech drží na druhém místě tabulky. V neděli přijďte náš tým podpořit