SKB veze stříbro z turnaje U14 (15) v Týništi nad Orlicí

09.09.2019

Malý kousek chyběl třebovským basketbalistům k triumfu na turnaji kategorie U14 v Týništi nad Orlicí. V sobotu 7. září se zde setkalo 8 týmů rozdělených do dvou skupin. SKB bylo nalosováno do skupiny B, kde se sešly kvalitní týmy ze Šumperka, Trutnova a Vysoké nad Labem.

Na turnaj jsme vyráželi již ve čtvrt na sedm a náš první rozskok byl zahájen v 7:45, kdy jsme nastoupili proti ambicióznímu týmu z Vysoké nad Labem. Oba trenéři točili pravidelně dvě pětky a celý zápas byl téměř vyrovnaný. Až v poslední čtvrtině se podařilo našim odskočit a vyhrát zápas o 10 bodů.

Druhé naše utkání proti děvčatům z Trutnova mělo být papírově nejtěžší. Družstvo složené z hráček Trutnova, Jičína a Josefova působilo na celém turnaji nejbasketbalověji, ale prohrálo svůj první zápas o jeden koš proti Šumperku, a tak by se jim výhra proti našim velice hodila. SKB však bojovalo ze všech sil a dokázali jsme zápas opět po vyrovnaném průběhu vyhrát 42:36.

O vítězství ve skupině jsme nakonec hráli se Šumperkem, se kterým nemáme zatím žádné herní zkušenosti. Opět byl k vidění velmi vyrovnaný zápas, který nebyl do poslední chvíle rozhodnutý, ale naši doslova "rvali jako lvi" a i třetí zápas skupiny dovedli do vítězného konce. Naši hráči předvedli v základní skupině vynikající a bojovné výkony, kdy nedali soupeřům nic zadarmo a odměnou jim byl finálový zápas proti vítězi druhé skupiny domácímu Týništi nad Orlicí.

Po téměř čtyřhodinové pauze, kdy se postupně odehrála utkání o 3. - 8. místo, nás čekalo finále, kde se na začátku projevila únava z celodenního vytížení (poslední zápas začal až ve 20:30) a na rozdíl od domácích jsme odehráli tři velmi těžká utkání. Domácí měli předehrány dva zápasy z pátku a v sobotu je čekal pouze tým začínajících hráček z Jablonce nad Nisou. Bez výmluv jsme začali velmi špatně a po chvíli jsme prohrávali 13:1 a ztráta se navyšovala až na 20 bodů ve 3. čtvrtině. SKB se však zmohlo k velkému obratu a během chvíle jsme soupeři nastříleli 4 trojky, ubránili protiútoky a stahovali bod za bodem. 3 minuty před koncem jsme trojkou Míši Tomšů srovnali na 50:50. Bohužel jsme psychologické výhody na zlomení soupeře nevyužili a domácím se podařilo čtyřmi koši v řadě zápas vyhrát.

Celý náš tým si zaslouží pochvalu za výborné výkony. V každém zápase vynikal někdo jiný a celkově jako kolektiv jsme působili dobrým dojmem. Poprvé se v dresu SKB představily hráčky Míša Tomšů a Denisa Hloušková ze sousední Litomyšle, které nám pomohou v kategorii dívek U15 a obě patřily k oporám naší sestavy.