Smutný ale bojovný závěr sezóny našich kadetek a ještě smutnější konec v podání našich chlapců

28.04.2022

V sobotu 23.4.2022 a v neděli na Sv. Jiří se českotřebovští mladí basketbalisté rozloučili s letošní sezónou, která byla konečně po covidových peripetiích odehrána celá. Naše kadetky zavítaly v s sobotu na palubovku prvního týmu tabulky a podívaly se tak do známé haly Rosnička, kde poměřily své síly s týmem Žabin B. V neděli jsme ukončily soutěž v dalekém Lanžhotě, kde bylo cílem dohrát a nezranit se, protože děvčata bojovala pouze v pěti.

Kluci jeli bojovat o medaile do Podolí u Brna, které okupuje poslední příčku, a tak jsme čekali alespoň jednu výhru, která by nám bronz zajistila. Bohužel jsme se trochu přepočítali a soupeř, který byl snad poprvé v sezóně kompletní, nás svou bojovností a chutí hrát přejel o parník :-(

Poslední zápasy tak pro nás dopadly nejhůře jak mohly a prohráli jsme všech 6 duelů. Nicméně děvčata dokázala nevídané a na palubovce prvních Žabin jsme málem dvakrát získaly cenný skalp a i deset hráček Lanžhotu včetně ligových opor jsme potrápily. Kluci bohužel v těchto zápasech zklamali. Na druhou stranu jsme celkově nedopadli nejhůř, i když přání byla jiná. Máme alespoň do budoucna co napravovat.

Kadetky U17 - Sobota

Na Rosničce jsme se setkali v sedmi hráčkách, když s námi vyrazila i Natka M., která se bohužel musela po těchto zápasech vrátit zpátky domů. 7 hráček tak bylo více než obvyklé z posledních kol, a tak jsme měli naplánované i častější střídání. Romča však tuto výhodu nechtěla přijmout, a tak překonala zřejmě světový rekord v pobytu na hřišti, když si ve 28 vteřině prvního zápasu nepříjemně zvrtla kotník a odcestovala si pro dlahu do brněnské nemocnice. Zbytek týmu však bojoval ze všech svých sil až do konce obou utkání a byl velmi blízko velkému překvapení.

1. zápas
BK Žabiny Brno B : SKB Česká Třebová     69:64 (21:11, 39:34, 52:49)

Zranění Romči v úvodu utkání naše družstvo semklo a děvčata se vyburcovala k obrovskému výkonu, kdy jsme v šesti stačily domácímhráčkám konkurovat a téměř po celý zápas jsme se udržovaly na dostřel jednoho koše. Ještě v poslední minutě jsme držely stav 62:63. Bohužel se holkám nepodařilo stav překlopit na naší stranu, i když jsme šanci v závěru měly. Bohužel se 2 minuty před koncem vyfaulovala Vendy, což samozřejmě mělo také vliv na závěr utkání. Bodově v tomto utkání výborně zahrála Natka M., ale celý tým odehrál jedno z nejlepších utkání celé sezóny.

Body: Verča 33, Natka M. 20, Vendy 5, Natka B. 4, Johanka 2
Šestky: Vendy 11/3 !!!!!!!!, Natka M. 8/4, Lucka 4/0 !!!!, Verča 2/1

2. zápas
BK Žabiny Brno B : SKB Česká Třebová 61:56 (16:8, 32:23, 43:44)

Naše kadetky byly po smolné prohře v úvodu druhého zápasu psychicky nalomené, a tak jsme se dostaly brzy do ztráty a v poločase jsme ztrácely 9 bodů. naše hráčky se však nevzdaly a ve třetí čtvrtině jsme vyhrávaly 21:6, což nám pomohlo k náskoku šesti bodů. V poslední minutě čtvrtiny jsme však ještě inkasovaly 5 bodů, a tak nás čekal zajímavý závěr. Ještě v páté minutě jsme vedly 54:51, ale pak nám trochu zaúřadovali rozhodčí a ze hřiště se po ptém faulu nejdříve odporoučela Natálka a pak i Vendulka. Další 2 hráčky dohrávaly se čtyřmi fauly.

Body: Verča 27, Vendy 12, Natka M. 8, Johanka 4, Natka B. 3, Lucka 2
Šestky: Vendy 10/4, Verča 4/3, Natka M. 6/2, Natka B. 4/3

Kadetky U17 - Neděle

Po noclehu v Lanžhotě bylo naším cílem především odehrát poslední zápasy bez zranění a kolapsu. Děvčata musela totiž vydržet celá 2 utkání o pěti hráčkách a chvílemi to vypadalo, že komplet nedohrajeme. Chvilku jsme hrály i ve čtyřech, ale i přes bolest chtěly naše bojovnice zápasy dohrát. Výsledkově jsme sice nevyhrály, ale pro nás a i pro většinu diváků naše kadetky zvítězily. Celkově jsme obsadily nádherné třetí místo v tabulce a holkám můžeme jen pogratulovat.

1. zápas
TJ Sokol Lanžhot : SKB Česká Třebová      81:60 (24:17, 40:26, 63:41)

Plná lavička domácích i "tělesně" vyspělejší hráčky si kontrolovaly stav zápasu od začátku do konce. Naše děvčata ale i tak hrála slušný basketbal a výsledek ostudou není.

Body: Verča 28, Vendy 16, Natka B. 9, Johanka 4, Lucka 4
Šestky: Vendy 2/1, Verča 7/4, Natka B. 4/1 !!!

2. zápas
TJ Sokol Lanžhot : SKB Česká Třebová 81:69 (23:16, 48:32, 64:48)

Druhý zápas se vyvíjel podobně jak první, krom toho, že chvílemi seděla na lavičce poraněná Natka B., která se však chtěla do hry vrátit a "přesilovka 5 na 4" domácích tak netrvala dlouho. Velikou sílu jsme ukázaly v závěrečném dějství, kdy naše hráčky dokázaly zahrát několik rychlých protiútoků a vypadalo to, že jsme schopni zápas zvrátit na naší stranu (35 min. stav 69:64). Bohužel síly došly, ale výkony všech děvčat a jejich přístup ke všem víkendovým zápasům si zaslouží obrovskou pochvalu.

Body: Verča 33 (5 trojek), Vendy 24, Natka B. 6, Lucka 4, Johanka 2
Šestky: Vendy 7/2 !!!!!, Verča 4/2

Kadeti U17 - Neděle

Velmi smutný závěr sezóny zažili naši hráči U17. Na půdě posledního celku z Podolí jsme měli potvrdit roli favorita a bez problémů si dojít pro medaile za třetí místo v soutěži. K tomuto úspěchu nám chyběl jeden jediný krok, protože již v pátek si Svitavy vybojovali pozici druhou, ale dali šanci ještě kohoutům ze Šlapanic, kteří se v případě našich proher mohli ocitnout před námi. Zároveň prohráli kluci z Uherského Brodu, kteří tak v sobotu o zápas ztratili úplně šanci na medailové umístění.

My jsme odjížděli k zápasům téměř kompletní, ale v úterý si na tréninku přivodil zranění kotníku kapitán Jonáš Škop, takže výkon nemohl být stoprocentní. Dále celý týden v horečkách proležel Lukáš P., který chtěl sice pomoci, ale herně nebyl zjevně ve své kůži a ke všemu se v utkání "lehce" zranil i Martin, který skončil s bolestivým kolenem také na střídačce.

1. zápas
SK Renocar Podolí : SKB Česká Třebová     76:57 (15:19, 27:34, 55:42)

Začátek zápasu se začal vyvíjet dle našich představ a postupně jsme si vypracovali mírné vedení a v poločase to vypadalo, že nebudeme mít velký problém. Ten však začal hned po zahájení druhé půle a na hřišti jsme viděli náš ustrašený tým, který inkasoval jeden koš za druhým a bez zájmu o hru jsme ostudně třetí čtvrtku prohráli 28:8. Třináctibodové manko jsme již nedokázali odvrátit a přišla tak první nečekané prohra.

Body: Jonáš 15, Martin 11, Filip 7, Šimon 7, Jelen 6, Sam 6, Lukáš G. 3, Lukáš P. 2
Šestky: Filip 4/1 !!!, Jonáš 2/1, Jelen 2/0 !!

2. zápas
SK Renocar Podolí : SKB Česká Třebová     55:39     (15:13, 20:26, 35:30)

Náš bodově nejhorší výsledek celé sezóny bohužel vyšel na nejdůležitější zápas. Po ledové sprše z prvního utkání přišla druhá, když jsme v úvodu (bez rezignovaného trenéra) prohrávali ze začátku 13:0. Naši však ještě ukázali, že umí také bojovat a hrát basketbal a do konce první desetiminutovky jsme stav zkorigovali. Ve druhé čtvrtině jsme měli i velký tlak a domácím jsme nadělili 13:5. Naši výborně bránili a vypadali, že konečně chtějí vyhrát, navzájem si fandili a podporovali se po každém bodu. Další náš kolaps však nastal opět ve druhém poločase, kdy nám domácí opětovali předchozí čtvrtinu 15:4. Naši kadeti se tak dostali do psychického presu a s nulovou úspěšností střelby nás srážely na kolena někdy až neuvěřitelné střely domácích, které si vždy našly cestu do naší obroučky. Ve 33. minutě jsme ještě uvažovali o úspěchu za stavu 37:39. Pak však přišel náš poslední letošní blackout a šňůrou 0:13 jsme rozhodli o našem neúspěchu v letošním roce.

Body: Šimon 10, Filip 7, Jonáš 7, Martin 4, Štěpán 4, Lukáš P. 3, Kuba 2 Jelen 2
Šestky: Šimon 5/4, Martin 4/2, Lukáš P. 4/1, Sam 4/0 !!!!, Jonáš 2/0 !!, Jelen 2/0 !!