Souboj obran a důležité výhry žáků U15

21.10.2019

V den trenérových narozenin tým našich žáků předal dárek v podobě dvou důležitých výher proti nepříjemnému soupeři z Rychnova nad Kněžnou. S tímto týmem jsme měli doposud vyrovnanou bilanci zápasů 2:2 a především jsme s nimi sehráli napínavou čtvrtfinálovou sérii v loňském roce, kdy jsme smazali 17 bodové manko z prvního zápasu a postoupili tak do Final four.

Rychnováci jsou velmi ambiciózní a stále se jako "nováčci" (soutěž hrají teprve druhým rokem) neuvěřitelně zlepšují a jejich hra se stává pro soupeře velmi nepříjemnou. Naši však opět ukázali bojovnost a především v prvním utkání zvládli i takticky závěr zápasu a SKB si připsalo důležité 4 body do tabulky.

Do obou zápasů zasáhlo pravidelně všech 12 hráčů na soupisce, což bylo pro průběh druhého zápasu velmi důležité.

První utkání začalo "házenkářským stylem", kdy koše nepadaly ani na jedné straně. Naše družstvo bránilo soupeře po celém hřišti a naopak Rychnov bránil staženou obranou ve svém podkošovém prostoru. S tímto fenoménem se asi budeme setkávat v sezóně často a budeme muset zlepšit střelbu z větší vzdálenosti. Dvojtaktem se do zhuštěné obrany nedostaneme. V poločase svítil na tabuli stav 8:12 pro hosty a naši prohrávali až do poloviny poslední čtvrtiny. Naše obrana je však také nepříjemná a díky ziskům a následným založením rychlých protiútoků jsme skóre zvrátili na naši stranu. 20 vteřin před koncem jsme při vedení 25:23 dokázali takticky dohrát zápas do vítězného konce. 

1. zápas 
SKB Česká Třebová - BC Spartak Rychnov nad Kněžnou     25:23       (6:7, 8:12, 17:20)

body: Pucholt 7, Škop 5, Kovář Šimon 5, Špajs 4, Jelínek 4
šestky: Špajs 2/2, Pucholt 4/1, Kovář Šimon 2/1, Baloun 2/0

Ve druhém zápase se již projevila fyzická únava hostujícího týmu, který v prvním utkání 3 hráče vůbec nenasadil a spoléhal se nejvíce na své nejlepší hráče. V prvním dějství jsme si vytvořili náskok 3 košů, který jsme rychlými protiútoky navyšovali a zápas jsme drželi až do konce pod kontrolou. Bodově v našem týmu nikdo nevynikal, ale téměř všichni se prosadili.

Celkově jsme za 2 zápasy neobdrželi ani 50 bodů, což svědčí o naší výborné obraně. Na druhou stranu jsme o moc více košů nevstřelili, takže stále musíme více pracovat na útoku a to především do zhuštěné obrany.

2. zápas 
SKB Česká Třebová - BC Spartak Rychnov nad Kněžnou 41:26        (11:4, 19:11, 32:18)

body: Pucholt 8, Škop 7, Špajs 6, Baloun 5, Jelínek 4,  Kovář Štěpán 3, Kovář Šimon 2, Očenáš 2, Tupec 2, Martiník 2
šestky: Kovář Šimon 2/0, Špajs 2/0