Starší žáci prohráli s lídrem a U14 darovali jednu výhru poslednímu týmu ze SŠB Pardubice

02.03.2020

První zápas přeložených utkání proti vedoucímu týmu soutěže jsme odehráli s U15 ve čtvrtek místo tréninku. Našemu týmu se zatím nikdy Holice nepodařilo porazit a bohužel to ovlivňuje zřejmě psychiku našich hráčů, kteří nedokáží vůbec předvést svojí hru a výsledkem je veliká prohra. Mladší smíšený tým odjel pro povinná vítězství na SŠB, kteří byli zatím s jednou jedinou výhrou na konci tabulky, ale v prvním zápase nás překvapili a po vyrovnaném průběhu nás o koš porazili. Druhé utkání jsme již dle "papírových" předpokladů vyhráli, ale bohužel je to pro následující průběh soutěže a náš cíl získat medaili obrovská ztráta. Nic však není ztraceno a vše záleží na dalších výkonech našich bojovníků. 

Pokus o nápravu proti Holicím mají naši borci k dispozici již tento čtvrtek, kdy odehrajeme druhé utkání a určitě je v našich silách, pokud budeme hrát bez zbytečného respektu, soupeře potrápit a určitě i porazit. V případě výhry bychom se hodně přiblížili k našemu vytyčenému cíli, čímž je obhajoba druhého místa z loňského roku.

Starší žáci U15

Zbytečný respekt, spousty neproměněných šancí, upadající aktivita hráčů, nepřesné přihrávky a málo bojovnosti. Tak působil první zápas proti vedoucím Holicím a není třeba jej nijak komentovat. Našemu týmu zřejmě vadí odehrávat zápasy v týdnu, kdy se nám nikdy nedaří, tak uvidíme, jak dopadne čtvrteční odveta. Není však třeba věšet hlavu a náš cíl je, i v případě prohry druhého zápasu, zcela v našich rukou. Určitě chlapci dokážou hrát mnohem lepší basketbal, než předvedli a ne každý den je posvícení. I přes velkou prohru je třeba vyzvednout bojovné výkony Lukáše s Petrem, ale bohužel se jim nikdo další nedokázal především v obraně vyrovnat.


1. zápas

SKB Česká Třebová : BVK Holice     40:78     (5:20 19:38 32:66) 

body: Pucholt 14, Špajs 6, Baloun 6, Friš 5, Jelínek 5, Tupec 3, Klejch 1 
šestky: Špajs 2/2, Friš 2/1, Jelínek 1/1,, Klejch 2/1, Tupec 2/0, Pucholt 5/1 !!

U14 MIX

První utkání bylo hned od úvodu vyrovnané a spíše jsme ztráceli. Dvěma trojkami jsme v závěru  první čtvrtiny srovnali stav na 11:11 a pak jsme se již dostávali do mírného vedení a zdálo se, že herně máme trochu navrch. Nicméně jsme ve třetí i čtvrté čtvrtině vždy měli sérii, kdy jsme dostali díky horší obraně 10 bodů v řadě. Poprvé jsme se ještě dokázali z nepříznivého stavu vyhrabat, ale v závěrečném dějství, kdy soupeř proměnil vše, co vypustil z ruky, již ne, ačkoliv jsme důraznou hrou zvládli stáhnout 7 bodový náskok na dvoubodový a Vendulka Hrdličková měla v poslední vteřině celkem nadějnou 3 bodovou střelu, která bohužel vypadla z obroučky. U střely byla i faulována, ale výkon "bohužel jedné" rozhodčí nepatřil v tomto utkání mezi nejlepší. Naše prohra však nebyla výkonem rozhodčí ovlivněna a chybu lze hledat v neschopnosti ubránit jednoho hráče Jakuba Moravce, který nám nasázel 20 bodů.

1. zápas
SŠB Pardubice : SKB Česká Třebová     42:40     (11:11 16:20 29:31) 

body: Škop 14, Melnyková 13, Hrdličková 9, Rula 2, Votruba 2
šestky: Melnyková 8/5 :-), Řehoř 2/0, Hrdličková 1/0

Druhé utkání již naši hráči a hráčky zvládli výborně a zahráli tak, jak dobře umíme. Bohužel nám v boji o medaile bude zbytečná prohra komplikovat situaci, ale do konce soutěže zbývá spoustu zápasů a vše se může vyvinout jinak, než je aktuální předpoklad.

2. zápas
SŠB Pardubice  : SKB Česká Třebová     24:52     (5:15 14:28 20:38) 

body: Hrdličková 17, Škop 10, Očenáš 8, Melnyková 7, Zahálková 4, Rula 4, Krejčíř 2
šestky: Melnyková 6/3, Škop 4/1, Rula 2/0

Stejně tak jako v Přelouči, tak i zde byl náš tým značně oslaben z různých důvodů o několik klíčových hráčů, což je hlavní příčinou proher s týmy ze závěru tabulky. Poděkování patří všem zúčastněným a věříme, že za 14 dní doma proti lvicím z Hradce již budeme kompletní.