Stoprocentní výkon juniorů SKB

08.11.2022

V sobotu 5.11.2022 odjeli ke svému třetímu hracímu kolu naši junioři do Brna, kde se utkali s místní Sportovní akademií mládeže (SAM), která stejně jak naši měla doposud 2 výhry a 2 prohry. V neděli zahájily naše děvčata druhou část soutěže ze čtyř opět proti Kolínu, se kterým jsme sehrály úvodní utkání celé soutěže. Všechny zápasy se našim svěřencům podařilo vyhrát. Kluci tak v průběžném pořadí postoupili tabulkou vzhůru a děvčata si udržela i po čtyřech zápasech svou neporazitelnost.

Junioři U19

SAM Brno : SKB Česká Třebová     50:74     (11:21, 17:36, 34:54)

Do prvního utkání jsme vstoupili velice aktivně a s vynikající obranou, kdy jsme obdrželi první koš až v páté minutě. První čtvrtinu jsme tak získali o 10 bodů a svůj zápis do skóre provedlo hned 6 našich hráčů. Ve druhé čtvrtině jsme jasně dominovali a domácím jsme dovolili jen dalších 6 bodů. Zbytek zápasu se již dohrával ve vyrovnaném stylu a naši tak došli k celkem jednoznačné výhře. V tomto utkání výtečně zahrál Štěpán Kovář, který předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry.

Body: Jonáš 19, Štěpán 11, Šimon 11, Filip 11, Martin 11, Jelen 7, Sam 2, Lukáš 2
Šestky: Šimon 6/4 :-), Jelen 7/3, Martin 6/3, Filip 3/1, Jonáš 2/0 !!

----
SAM Brno : SKB Česká Třebová     56:66     (19:15, 29:37, 45:55)

Druhý zápas nezačal pro nás tak dobře jako první a motivovaní domácí se nás drželi a ke konci čtvrtiny se dostali do mírného vedení. Začátkem druhé čtvrtky se dostali až do desetibodového vedení a vypadalo to, že se nám opět nepodaří vyhrát 2 zápasy v řadě. V této chvíli se však rozehrál Sam, který sám SAM potrestal čtyřmi rychlými koši a dostal tak skóre zápasu na naší stranu. Po tomto kolapsu Brňanů jsme si již průběžné vedení nenechali sebrat a postupně jsme svědomitým výkonem všech hráčů dokázali uspět i ve druhém zápase, což snad přinese potřebný klid do našich rukou v dalších zápasech.

Body: Jonáš 15, Lukáš 14, Martin 14, Sam 10, Filip 6, Honza 4, Jelen 2, Šimon 1
Šestky: Filip 7/2 !!!!!, Martin 4/2, Šimon 2/1, Lukáš 2/1, Sam 1/0

Nyní máme tedy bilanci 4:2 a okupujeme přední příčky tabulky. Pochvalu si zaslouží všichni kluci, kteří se výborně podělili o body, když téměř všichni dosáhli na dvouciferný bodový zisk do svých statistik. Po dlouhé době jsme předvedli kolektivní a obětavý výkon.

Juniorky U19

Na naše děvčata čekal soupeř doposud nejsilnější, který zatím prohrál pouze své první utkání a to proti nám. Náš tým je doposud neporažený, ale je nutné podotknout, že jsme zatím nehrály proti Liberci ani Děčínu a že odehraná utkání určitě nebyla jednoduchá a naše vítězství nebyla samozřejmostí. Děvčata ale zatím nepadla a tuto sérii jsme chtěly v prvním domácím utkání v sezóně proti Kolínu prodloužit. A opět to nebylo jednoduché. Soupeřky přijely v plné sestavě a působily velmi sebevědomím dojmem.

SKB Česká Třebová : BC Kolín     58:50     (15:17 28:23 40:37)

Jak je zvykem, naše hráčky se dostávaly od začátku k zakončení, ale jako obvykle hned první neproměněná střela z pod koše předurčila, že naše střelecká potence nebude optimální. Promarnily jsme velkou spoustu šancí a Kolín se dostal do vedení 17:10. Do konce první čtvrtiny jsme však korigovaly a bojovností ve druhé části se dostaly do vedení v poločase 28:23. Ve třetím dějství došlo ke dvoum bodovým šňůrám obou celků, a tak se nejprve hostující hráčky dostaly do vedení 33:30, aby následně naše bojovnice stav otočily na 38:33. V těchto chvílích se zranila hráčka Kolína, který tak musel jít do užší rotace a zároveň nejlepší hráčka laborovala se čtyřmi fauly. Toto psychicky neunesli trenéři Kolína, kteří se více než na hru svých svěřenkyň soustředili na výkon rozhodčích a bohužel zápas tímto dost utrpěl. My jsme se však soustředily na svou hru dále a v poslední části jsme naše vedení udrželi. Trenéři soupeřů byli značně frustrovaní z výkonu arbitrů, k čemuž můžeme říci, že chyby tam nějaké byly,ale na obou stranách, takže výsledek není z našeho pohledu tímto ovlivněný. Naše hráčky bránily aktivněji a agresivněji než soupeřky, které čekaly v nějaké pseudozóně na naše nájezdy. V útoku se prosazovaly více zdálky, kde naše juniorky tolik nebránily nebo se dostaly do koše přes nacvičenou clonu, kde jsme nestačily při volném nájezdu ani faulovat

Body: Verča 17, Vendy 12, Natálka 11, Jolana K. 8, Sevy 4, Bebe 4,  Míša 2
Šestky: Vendy 6/4 :-), Jolča K. 4/4 :-), Natálka 4/2, Sevy 4/2, Verča 2/2, Bebe 3/0 !!!

Všechny hráčky opět předvedly bojovný výkon a držíme neočekávaně dosavadní bilanci 4:0. Další utkání nás čeká v Liberci, což bude velmi těžké, ale věříme, že opět zabojujeme o další body.