Tragický začátek nové sezóny pro naše juniorské celky

27.09.2023

Nová sezóna začala pro obě naše juniorská družstva nejhorším možným způsobem. Obhajujeme titul NRL U19 z loňské sezóny, ale již teď je jisté, že nic jednoduchého to nebude. Chlapci hrají oslabení o naše starší hráče roč. 2004, kteří loni byli velkým přínosem a nemůžeme se opřít ani o výpomoc Tomáše a Matěje z Litomyšle. Aktuálně je náš tým sestaven většinově z hráčů mladších U19 (roč. 2006), kteří si příští rok budou moci tuto soutěž zopakovat, včetně nových posil Jirky a Pepy ze Svitav.

A děvčata jsou zase oslabena o 2-3 hráčky z Litomyšle, když k zápasu do Kolína neodcestovala ani Míša, která má hrát letos primárně za SKB.

Nejprve jsme tedy polkli hořkou pilulku s děvčaty v Kolíně, kde jsme očekávali vyrovnaný průběh a nakonec to byla prohra o 30 bodů a stejně se pak dařilo našim juniorům na domácí palubovce proti nepříjemnému soupeři z Rychnova, i když ve druhém utkání jsme soupeře zaskočili.

Juniorky U19

Tým z Kolína byl v minulém roce našim největším pronásledovatelem v boji o titul a sehráli jsme s nimi 4 vyrovnané utkání. Situace v sestavách se ovšem trochu změnila a oč my jsme oslabeni o nejlepší obránkyni Jolču a podkošovou Bebe (chyběla i trojkařka Míša), soupeřky posílily o děvčata z Peček, kde se družstvo rozpadlo. 

BC Kolín : SKB Česká Třebová     86:56 (24:17, 39:34, 60:46)  

A začátek zápasu sliboval, že se bude opět jednat o vyrovnaný duel. Prvních 8 minut byla prakticky remíza a domácí odskočily v závěru dvojkou a trojkou Kamily Bečvářové na 7 bodů. V polovině druhé čtvrtky již však bylo téměř srovnáno a hrál se celkem pěkný útočný basketbal. Ve druhé části pro nás však přišla pohroma. Naše bojovnice netrefily téměř nic, i když jsme BC co do počtu střel přestřílely. Naopak domácím padlo snad vše, co vypustily z rukou a čtvrtinu jsme prohrály nelichotivě o 9 bodů (21:12). Do závěrečné části jsme nastupovaly ještě odhodlaní stav zvrátit, což se nám několikrát v minulosti podařilo. Nicméně náš střelecký zmar pokračoval a BC nás v závěru deklasoval. Dohrávaly jsme již ve velké frustraci. Pozitivem je tak jen zapojení mladých hráček Johanky a Emy z Ústí, které nám letos budou pomáhat a v dalších zápasech poznají sílu našeho týmu.

Body: Verča 16, Nela 11, Vendy 10, Natka M. 7, Sevi 4, Natka B. 4, Lucka 4
Šestky: Sevi 2/2, Natka M.4/2 !!, Vendy 7/2 (tragédie :-), Nela 2/1, Verča 3/1 !!!

Junioři U19

Naši hráči nastoupili odpoledne doma proti týmu z Rychnova, se kterým také vždy hrajeme vyrovnané zápasy, i když jsme se teď několik let nepotkali. Vzpomeňme ale na krásné čtvrtfinálové klání v U15, kdy jsme ve druhém utkání doma otočili nepříznivých 17 bodů a postoupili tak do final four. 

Jak bylo zmíněno, náš tým se stal odchodem Lukáše, Filipa, Arsiho a Honzy + zraněného Martina a domů se navracejících Tomáše a Matěje zcela jiným. Navíc nám pro nemoc chyběl Jelen a tak jsme se museli opírat spíše o mladší hráče a méně zkušené hráče.

SKB Česká Třebová : BC Spartak Rychnov nad Kněžnou     45:75     (10:19, 23:32, 39:53)   (NRL U19)

Hosté hned od začátku ukázali svou fyzickou i věkovou převahu a hned si vybudovali 9 bodový náskok, který si Rychnováci udržovali až do poločasu. Zápas byl stále hratelný, ale chlapci se asi inspirovali u našich děvčat a nemohli jsme se trefit přes staženou zónu ani za boha, i když jsme šance měli krásně vypracované. Vše završila poslední čtvrtina, kterou jsme odevzdali 6:22 a první zápas tak pro nás skončil velmi ostudně.

Body: Jonáš 16, Pepa 10, Šimon 8, Petr Š. 5,, Lukáš G. 4, Sam 2 
Šestky: Šimon 9/4 !!!!!, Jonáš 2/1, Štěpán 2/0!!, Jirka 2/0 !!, Petr Š. 1/0

-----------------------------------------------

SKB Česká Třebová : BC Spartak Rychnov nad Kněžnou   64:67     (25:15, 37:30, 54:49) (pohár VČO) 

Do druhého zápasu jsme nastupovali s tím, že basket hrát umíme a zónu soupeře rozbijeme aktivní hrou a rychlými protiútoky. Vše se od počátku dařilo na jedničku a naši kluci hráli výborně. Hosté nestíhali na naši hru vůbec reagovat, což někdy vyústilo až k nesportovnímu chování našich soupeřů. Bohužel fyzicky náročná hra a druhý zápas v řadě si vybrala svou daň a domácím svěřencům začali docházet síly.Hosté krůček po krůčku náš náskok (až 16 bodů) snižovali a v závěru přes statného Žabu zápas otočili opět ve svůj prospěch. Za druhé utkání se však vůbec nemusíme stydět a junioři předvedli moc sympatický výkon. A prohra do 5 bodů jde vždy za trenérem.

Body: Jonáš 17, Štěpán 12, Petr Š. 11, Šimon 10, Sam 6, Jirka 4, Petr V. 4 (první body v kariéře)
Šestky: Štěpán 2/2, Jirka 6/2 !!!!, Jonáš 2/1, Petr Š. 2/0 !!, Šimon 3/0 !!!

V obou zápasech jsme měli tragický šestky, což ve druhém zápase (15/5) mělo obrovský vliv. Jinak se oba naše celky potýkaly s nepříjemnou zónovou obranou, se kterou máme stále problémy. Zónu sice rozebereme až do volné pozice, ale chybí nám úspěšnost ze střední a delší vzdálenosti. Již v dalším kole máme možnost prokázat naše schopnosti.

Král je mrtev, ať žije král