U13 navázali na starší spoluhráče a dobyli Josefov

15.10.2018

V sobotu 13. října se vypravil náš mladší tým do Jaroměře bojovat o první letošní vítězství. Papírově silnější soupeř a absence tří nejvyšších hráčů (Chmelař, Očenáš, Rula) nás stavila do pozice outsidera.

Hráči SKB však svou bojovností a dravostí domácí tým předčili. V prvním zápase ještě soupeř vzdoroval a hra byla až do poslední čtvrtiny celkem vyrovnaná. Druhé utkání však již patřilo našim a domácí zápas nezvládli fyzicky a bohužel ani psychicky. Nutno ale dodat, že domácí tým hraje kvalifikaci o MČR a tudíž v utkání může každý hráč zasáhnout pouze do dvou čtvrtin, takže soupeř nemohl hrát celou dobu s nejsilnější sestavou. Nicméně to není účelem minibasketu a na hřišti se protočily všechny děti obou týmů.

Oproti minulým zápasům se našim dařilo zakončení a opět se nějakým způsobem prosadil každý hráč. Zvláštní pochvalu za bojovnou obranu si zaslouží všechny 3 naše hráčky Lucka, Vendy i Natálka.

1. zápas
TJ Sokol Jaroměř-Josefov kval. : SKB Česká Třebová    31:45    (8:10 16:27 27:33)

body: Kovář Šimon 9, Tomeš 8, Škop 7, Zahálková 6, Melnyková 5, Hrdličková 4, Kovář Štěpán 4, Gapko 2
šestky: Škop 4/1, Melnyková 2/1, Kovář Šimon 2/1, Zahálková 1/0

2. zápas

body: Škop 21, Kovář Šimon 17, Hrdličková 8, Tomeš 7, Melnyková 6, Kovář Štěpán 5, Zahálková 4, Gapko 2, Řehoř 1
šestky: Škop 4/1, Řehoř 2/1, Kovář Štěpán 2/1, Kovář Šimon 2/1, Tomeš 1/1, Melnyková 2/0