Úspěšný víkend pro obě družstva U17

13.10.2021

Druhé hrací kolo letošní zavedlo naše chlapce na palubovku Olomouckého béčka a děvčata si zahrála v neděli proti rivalkám ze Žďáru nad Sázavou. Po vyrovnaných bojích si SKB odváží 4 výhry a sezóna nám tak začala celkem slibně.

Kadeti U17

Po prvních výhrách proti Uherskému Brodu nás opět čekal neznámý soupeř v podobě záložního družstva Olomouce. Jelikož jsme vůbec nevěděli, jaký soupeř nás čeká, odjížděli jsme s respektem a i na průběhu prvního zápasu to šlo ze začátku znát. Zbytek zápasů se však již vyvíjel v naší režii a získali jsme tak cenné 4 body do průběžné tabulky.

1. zápas
SK UP BCM Olomouc B : SKB Česká Třebová     63:78 (17:16, 36:34, 50:60)

Začátek zápasu basketbal moc nepřipomínal a bylo k vidění obrovské množství nepřesností, zbytečných ztrát a neproměněných tutových šancí. Fyzicky jsme soupeře trochu převažovali, ale herně to nešlo vůbec znát. Výsledkem byl vyrovnaný stav v poločase. Naštěstí se dali naši kluci dohromady a v průběhu druhé poloviny zápasu jsme začali dominovat a družstvo domácích jsme zlomili.

2. zápas
SK UP BCM Olomouc B : SKB Česká Třebová     65:87 (12:24, 28:42, 47:63) 

Druhý zápas jsme začali ve stejném stylu, v jakém jsme skončili ten první a tak jsme si vybudovali slibný náskok již v první čtvrtině, který už jsme jen kontrolovali a mírně navyšovali až do konce.

Do zápasů zasáhlo pravidelně všech 11 hráčů a všichni se dokázali bodově prosadit a byli platnými při svém představení na hřišti :-)

Kadetky U17

Naše děvčata první zápasy doma prohrála a tak byl víkendový výsledek pro nás důležitý. Pro nás také neznámé soupeřky z tradičního basketbalového města se dostavily v nevelkém počtu sedmi hráček a tak byl poměr sil vyrovnaný, protože z našich 8 bojovnic se omluvila kvůli nemoci Terka. Zbytek našeho týmu byl však odhodlaný odevzdat na hřišti maximum.

1. zápas
BK Vlčice Žďár : SKB Česká Třebová      61:65 (16:10, 39:34, 53:46)

Tradičně jsme nezačaly zápas nejlépe a celkem brzy jsme se dostali do ztráty 3 košů a tento náskok se s námi táhnul během celého utkání. Když se nám podařilo dotáhnout na rozdíl 1-2 bodů, tak nám domácí vždy odskočily až na náskok 11 bodů. V poslední fázi se nám však šňůrou 11 bodů podařilo vyrovnat (i díky šťastné trojce Lucky Zahálkové na 55:55). Tímto jsme psychicky domácí zlomily a zápas jsme dotáhly do vítězného konce.

2. zápas
BK Vlčice Žďár : SKB Česká Třebová       57:67 (11:16, 29:36, 48:49) 

Druhý zápas byl opakem prvního. Náš tým si vytvořil hned mírný náskok a psychicky nalomení domácí se nás marně snažili dotáhnout. To se jim však podařilo v začátku čtvrté čtvrtiny a opět to vypadalo na vyrovnaný závěr. Našim hráčkám se ale naštěstí podařilo v závěrečné pětiminutovce odskočit na 10 bodů a tím jsme získaly i druhé cenné vítězství.

Stejně jako u chlapců se prosadila všechna děvčata a výborně zahrála Sára Blaško, která jako nováček dominovala v počtu doskoků a získaných míčů, čímž se výrazně podílela na našem úspěchu.