Víkend přinesl bojovnost našich děvčat a utrápené vítězství U14

14.10.2019

V uplynulém víkendu vyrazila děvčata SKB na zápasy do dalekého Krnova a Bruntálu. Týmový výjezd nám sice výhry nepřinesl, ale holky ukázaly, že se v této soutěži neztratíme a že jsme nepříjemným soupeřem pro ostatní družstva.

Po návratu z Bruntálu pokračovaly doma zápasy mixu U14 proti SŠB, kde byla povinnost zvítězit, což se ve finále po "tragikomickém" výkonu podařilo. Naše kluky zachránilo, že se do zápasu zapojila i mladší děvčata, která byla ochotná po jejich náročných zápasech odehrát utkání i v této kategorii

U15 žákyně

Tým našich žákyň má v této sezóně za úkol se sehrát, protože vystupují poprvé jako ryze dívčí tým bez pomoci chlapců v MIXech, a tak jsme netušili, co od zápasů v soutěži očekávat. Po odehraných čtyřech kolech jsou však výsledky a především předvedená hra příjemným překvapením. I když jsme tento víkend nevyhrály, byly jsme k vítězství velmi blízko.

Do dalekého Krnova jsme se vypravily vlakem již v pátek odpoledne, abychom stihly zápas začínající v 17:50.  První čtvrtina byla vyrovnaná, když skončila 13:13. Pak jsme mírně ztratily, ale po celou dobu jsme byly na dostřel. Bohužel nás opět zklamala úspěšnost střelby a na děvčatech byla znát ke konci zápasu únava, kde jsme ještě 4 minuty před koncem byly v kontaktu, ale nakonec jsme nevydržely a výsledek ne zcela odpovídá průběhu.

TJ LOKO Krnov : SKB Česká Třebová     56:44     (13:13 31:26 42:36)

body: Tomšů 16, Melnyková 8, Hrdličková 8, Zahálková 5, Borková 3, Jiroušková 2, Hloušková 2
šestky: Tomšů 5/5 :-)Melnyková 6/0 !!!Hrdličková 5/0!!!, Zahálková 4/1, Borková 2/1, Skalová 2/0

Po zápase jsme se vypravily autobusem do Bruntálu, kde jsme se ubytovaly a ráno jsme byly již v 8:15 na palubovce místního týmu. Dívky z Bruntálu jsou téměř všechny mladšího ročníku 06-07, nicméně se zkušenostmi z ligy U14 a pospolu hrají již několik sezón. Na rozdíl od pátečního zápasu bylo v úmyslu střídat celé dvě pětky, což z kraje druhé čtvrtiny narušila Verča, která si "opět" navrtla kotník. Trochu to rozhodilo naši koncentraci a v půlce druhého dějství jsme prohrávaly po vyrovnané první čtvrtině 24:16. Holky se však do zápasu vrátily a opět jsme se držely pouhý koš za soupeřkami. V poslední čtvrtině jsme se již dostávaly i do vedení (ve 37. minutě 37:40), ale bohužel jsme nedokázaly uklidnit naší hru a dostat tak domácí pod větší psychický tlak a několika zbrklými střelami jsme o vedení přišly. Výhra by byla senzací soutěže, ale věříme, že v domácí odvetě se o výhru znovu popereme. Z prvních soutěžních bodů se může radovat Romča Hylenová.

SK Bruntál : SKB Česká Třebová      45:42     (12:12 26:22 32:30)

body: Hrdličková 14, Tomšů 10, Zahálková 8, Melnyková 4,  Borková 4, Hylenová 2
šestky: Hrdličková 7/4, Tomšů 4/2, Hloušková 2/0, Melnyková 2/0

U14 MIX

Sobotní odpoledne patřilo našim mladším žákům, které doplnila po náročných zápasech Lucka s Vendulou a Natálkou. Na lavičce nás tak bylo 10, což vybízelo k pravidelnému střídání dvou pětek. Soupeř složený spíše z nováčků byl pro nás velmi nepříjemným soupeřem a našim se nedařilo do zhuštěné obrany pronikat. Navíc jsme měli strašnou spoustu ztrát z nepozornosti a velmi špatných přihrávek a celkově se nejednalo o koukatelný basketbal. I přes vysokou výhru v prvním zápase a utrápenou ve druhém nemůže na domácí straně panovat spokojenost s předvedeným výkonem. Je třeba vyzdvihnout pouze ochotu děvčat, že se do zápasů zapojila a výrazně k vítězství přispěla a klukům pomohla. Určitým pozitivem je, že se v obou zápasech bodově prosadili všichni hráči.