Kluci proti lídrům nezklamali a děvčata nakvapily první Sokolov

21.02.2024

Oba naše juniorské celky čekaly o víkendu zápasy proti vedoucím týmům průběžných tabulek, když se kluci museli postavit proti fyzicky nejsilnější Nové Pace, která nám na naší palubovce uštědřila nepopulární "kilo" a děvčata musela čelit týmu ze Sokolova, který ještě v sezóně neprohrál a i nás porazil po tvrdém boji o cca 10 bodů. V neděli ještě holky dohrávaly druhý víkendový zápas proti "téměř ženám" z Toužimi.

Junioři NRL U19

Sokol Nová Paka : SKB Česká Třebová     56:42    (7:8, 21:18, 40:34)

První zápas proti Nové Pace byl pro naše juniory velice tvrdý a těžký, jelikož soupeři disponují fyzicky vyspělejšími a basketbalově velmi šikovnými hráči. Při rozcvičení jsme však mohli zaznamenat, že na hřišti chybí asi největší hvězda domácích Šimon Fanta, což bylo pro náš tým mírným povzbuzením.

Zápas nebyl zpočátku divácky velmi atraktivní. Viděli jsme spousty minel na obou stranách a body vůbec nepřibývaly. Důkazem toho je házenkářský stav 7:8 po první čtvrtině, který je v této kategorii spíše raritní. SKB se však drželo na vyrovnaném stavu a to se nám dařilo i v průběhu druhé části až do 17. minuty, kdy Petr narazil nosem na hlavu protihráče a krev z protržené kůže od chrupavky nám napověděla, že i druhé setkání s Novou Pakou skončilo pro náš tým zlomeným nosem. Než jsme se oklepali, dostali jsme trojku a rázem jsme prohrávali o 5 bodů. Do konce půlky jsme však ještě korigovali a i po 20 minutách byl zápas otevřený. Prvních 5 minut druhé půle však pro nás skončilo nelichotivě 2:10 a zdálo se být rozhodnuto. Nechtěli jsme se ale vzdát bez dalšího boje a ještě jsme se dokázali k domácím bodově přiblížit. Bohužel nám chyběl na lavičce Petr  a poslední čtvrtina již byla nad naše síly.

I tak kluci zanechali na hřišti vše a tento výsledek je pro nás malou výhrou. Bohužel se bodově prosadili jen 3 hráči a bez bodové pomoci našich podkošových se hraje velice těžko, i když Jelen předvedl i bez bodů celkem slušnou hru.

Body: Jonáš 19, Štěpán 12,  Šimon 9,  Sam 2
Šestky: Štěpán 4/2, Jonáš 4/1 !!!, Šimon 2/1, Jelen 2/0 (celkem 33% - bída)

Juniorky NRL U19

¨SKB Česká Třebová : BCM Sokolov     62:55     (21:20, 27:31, 50:43)

Do naší haly dojel v sobotu odpoledne doposud neporažený tým ze Sokolova, který měl velké ambice zůstat neporažený a udržet si tak dominantní postavení v celkové soutěži. My jsme v Sokolově smolně prohrály až v poslední čtvrtině, kdy nám však chyběla Nela s Natálkou a Jolčou, která nám po několika kolech opět přijela z tenisových kurtů pomoci.

Hostující hráčky pod vedením extraligového trenéra žen Pavla Staňka působí v této soutěži asi nejbasketbalovějším dojmem a od začátku šlo vidět, že hra bude atraktivní a rychlá. Oboum týmům se dařilo spíše v útoku než v obraně a nikdo si nevybudoval významnější náskok. Druhá desetiminutovka již byla opatrnější a naše děvčata se dostávala do útlumu, když jsme opět neproměnily spousty střel ani nájezdů a začalo to připomínat zápas v Děčíně. V závěru poločasu se navíc hostující hráčky dostaly do mírného vedení a bylo tak v poločase o čem přemýšlet.

Domluvily jsme se, že Sokolov "nakvapíme" přísnější obranou po celém hřišti, což se výborně podařilo a třemi zisky Nely a následnými koši s podporou všech hráček na hřišti jsme BCM doslova zaskočily a ve 26. minutě jsme vedly o 10 bodů. Třetí část jsme vyhrály 23:12, což se zdálo do poslední fáze rozhodující. Nicméně se známe a když ve 35. minutě snížila šikovná Vetenglová #9 na 54:52, bylo o zábavu postaráno. V poslední fázi zápasu soupeřky minuly 4 šestky z 5, i když měly do té doby úspěšnost asi 90%, což našim trochu usnadnilo práci. Poslední hřebíček do rakve soupeřů zarazila opět Nela, která vstřelila ve druhém poločase 16 bodů ze svých 19. 2 minuty před koncem jsme vedly o 7 bodů a bylo zvláštní, že se hostující ani moc nepokusily naše hráčky napadat, a tak jsme dohrály zápas bez většího odporu a právem jsme ukořistily skalp doposud neporaženého týmu.

Body: Nela 19, Jolča 12, Verča 12, Vendy 9, Míša 6, Natálka 2, Lucka 2
Šestky: Nela 2/1, Vendy 3/0!!! (celkem 20%)

¨SKB Česká Třebová : BCM Sokolov    62:55 (21:20, 27:31, 50:43)

¨SKB Česká Třebová : TJ Sokol Toužim     74:36     (13:10, 36:19, 53:26)

Poslední víkendový zápas měl být papírově nejlehčím, což se nakonec potvrdilo. Soupeřky byly "jen" v osmi a věděly jsme, že je dokážeme "uběhat". Krom první čtvrtiny, kdy se na basket nedalo vůbec koukat, naše juniorky dominovaly jak v útoku, tak v obraně. Nedovolily jsme v žádné čtvrtině hostujícím vstřelit více jak 10 bodů a Toužimská děvčata hrála jakoby bez chuti. Náš tým předvedl v posledním domácím zápase krásný, bezstarostný výkon a tímto počinem si zajistil již potřetí za sebou medaili ve své soutěži. Loni byl kov nejcennější, což letos po smolné prohře v Děčíně asi nedopadne, ale i naše soupeřky mohou ještě klopýtnout.

Body: Verča 24 (4 tr.), Nela 16, Vendy 14, Natálka 8, Míša 4, Žofie 2, Jolča 2, Ema 2, Lucka 2
Šestky: Nela 4/4, Jolča 2/2, Verča 2/2, Vendy 3/2, Natálka 2/1 (celkem 85% :-) - nádhera)

Děkujeme všem příznivcům a fanouškům za letošní podporu při domácích zápasech. Náš tým byl také odměněn překrásným dortem S K B, za který moc děkujeme a holkám gratulujeme. Oba naše juniorské týmy stále hrají ve svém maximu a hlavně i v těchto letech mají výjimečný kolektiv, který je drží pospolu a věříme, že juniorskou kategorií neskončíme :-)