Víkendová bilance 5:1 a úspěšná sbírka pro Vašíka

11.04.2022

V sobotu 9. března hráli naši kadeti a kadetky své poslední zápasy před domácím publikem v této sezóně. Proti děvčatům se představil tým z dalekého Uherského Brodu a na kadety se přijel podívat nepříjemný soupeř z Blanska. V rámci zápasů probíhala akce "každý bod pomáhá", kdy hráči svými body přispívali 10 Kč na pomoc Vašíkovi, který nemá v životě tolik štěstí jako zdraví jedinci, nicméně se svou nepřízní osudu statečně bojuje. My chceme alespoň trochu pomoci a díky hráčům, kteří nastříleli v sobotu 249 bodů, trenérům, kteří tuto částku zdvojnásobili, a především díky rodičům a přítomným divákům se podařilo vybrat na podporu malého Vašíka neuvěřitelných 11 350 korun. Výtěžek bude osobně předán rodičům malého bojovníka.

Děkujeme moc všem zúčastněným

V neděli dohrávala ještě děvčata zápasy v Tišnově, které jsme přeložily z důvodu nemocí a tam v předstihu rozhodly o svém úspěchu v letošní sezóně a zajistily si 2 hrací kola před koncem bronzovou příčku v tabulce.

Kadetky U17 - sobota

Sobotní zápas kadetek byl ovlivněn absencemi našich zraněných a nemocných hráček, a tak nás bylo pouze 6. Soupeřky, které musely vyjíždět v 6 hodin, však dorazily v sedmi a hned úvodních minutách si poranila kotník jejich nejlepší přítomná hráčka. Navíc se zranila i další jejich kolegyně, a tak se zápasy vyvíjely spíše v přátelském režimu a primárním cílem bylo, aby se dohrálo ve zdraví.

1. zápas
SKB Česká Třebová : TJ Spartak Uherský Brod      65:42     (21:14, 35:20, 45:33)

Jak bylo uvedeno, hned na začátku se zranila šikovná hráčka soupeřek a tím byla ovlivněna kvalita hry soupeře. Naše děvčata postupně navyšovala svůj náskok a bez větších problémů stav zápasu kontrolovala.

Body: Vendy 24, Verča 24, Natka M. 11, Natka B. 2, Lucka 2, Ali 2
Šestky: Verča 5/0!!!!!, Natka B. 2/0 !! TRAGÉDIE :-)

2. zápas
SKB Česká Třebová : TJ Spartak Uherský Brod 66:51     (10:11, 28:23, 52:38)

Druhý zápas sliboval od začátku zajímavější podívanou, ale před koncem poločasu se naše hráčky opět odtrhly a krásnou třetí čtvrtinou se dostaly do pohodlného vedení a získaly jsme tak důležité 2 výhry.

Body: Verča 22, Vendy 20,  Natka M. 14, Lucka 6, Natka B. 4
Šestky: Verča 2/2, Natka M. 4/2, Vendy 2/0

Kadeti U17

Odpoledne se představili naši chlapci, u kterých může každé zaváhání znamenat neúspěch v sezóně a situace v tabulce, krom prvního místa, je až do páté pozice velice zamotaná. Soupeř z Blanska již na medaile dosáhnout nemůže, nicméně víme, že pokud jim nechybí trio nejsilnějších hráčů, dokáží porazit každého soupeře. Naneštěstí pro nás nejlepší hráči nechyběli a čekaly nás tak 2 zajímavé zápasy.

1. zápas
SKB Česká Třebová : BBK Blansko      65:57     (16:9, 39:28, 48:39)

Naši kadeti hned od začátku začali plnit domluvenou taktiku s agresivnější obranou, která nám v posledních zápasech chyběla a soupeř se dostával do zakončení velice těžko. Navíc jejich obrana zas tak silná nebyla, čehož využil Klejša a v posledních minutách první čtvrtiny třemi průniky v řadě rozhodl o našem vedení 16:9, které jsme v úvodu druhé části dokázali rozšířit až na 26:11. Jak to ale "umíme", nechali jsme soupeře několikrát náskok stáhnout, ale vždy se nám podařilo v pravou chvíli opět zabrat a blíže jak na 5 bodů jsme Blansko nepustili. Stalo se tak v závěru, kdy jsme při vedení 57:43 dovolili soupeři šňůrou 9:0 zápas zdramatizovat. Bratři Kovářovi však v závěru vrátili klid do našich rukou.

Body: Lukáš P. 17, Šimon 14, Martin 12, Filip 10, Jonáš 10, Štěpán 2
Šestky: Jonáš 4/2, Martin 4/2, Šimon 2/0!

2. zápas
SKB Česká Třebová : BBK Blansko     53:64     (12:24, 26:38, 41:52)

Druhé utkání se nám ze začátku moc nevydařilo, když "druhá" pětka ztratila v závěru čtvrtiny 10 bodů a stav 12:24 byl tragický. Ve druhé čtvrtině se předvedl výborně Jelen, který dal za čtvrtku 10 bodů a stáhli jsme na 30:25. To co se dařilo nám v prvním zápase se však nyní dařilo i hráčům v modrých dresech a opět si svůj náskok upevnili. Naši hráči udělali strašně moc chyb již při rozehře a s podporou velmi špatné úspěšnosti střelby jsme odvetu nezvládli.

Body: Jelen 12, Jonáš 11, Martin 8, Lukáš P. 7, Šimon 6, Filip 5, Kuba 2, Sam 2
Šestky: Martin 6/2, Sam 2/0!

Kadetky U17 - neděle

V neděli mohly naše kadetky definitivně rozhodnout o našem vytýčeném úkolu a v případě výher bychom si upevnily třetí příčku v tabulce. Do Tišnova jsme však vyrážely o pěti hráčkách s podporou Hanky, která jako bývalá spoluhráčka jela holky podpořit. Na druhý zápas dorazila ještě Johanka, která pomohla s prostřídáním našich zjevně unavených bojovnic. Při příjezdu se na palubovce rozcvičovalo 10 domácích, značně fyzicky výraznějších hráček a s našimi vyhlídkami to nevypadalo moc dobře.

1. zápas
SKB Tišnov : SKB Česká Třebová     38:63     (7:12, 19:26, 28:53)

Naše kadetky však od začátku tvrdily, že utkání zvládnou i v pěti a vypadaly velmi odhodlaně. V první půlce jsme se strašně těžko dostávaly přes pseudozónu, kdy domácí moc osobně nestíhaly a tak byly spíše stažené hluboko pod trojkou. Našim hráčkám tam občas spadla střelba z dálky a díky několika rychlým protiútokům jsme byly v poločase v mírném vedení. Třetí čtvrtinu jsme podpořily ještě příspěvky na Vašíka a během prvních 3 minut jsme vstřelily 4 trojky a každá hráčka se bodově prosadila. Celkově jsme vyhrály čtvrtinu 27:9 a tímto výkonem rozhodly celý zápas.

Body: Verča 25, Vendy 19, Natka M. 10, Lucka 7, Natka B. 2
Šestky: Verča 6/3, Vendy 4/2, Natka M. 6/2

2. zápas
SKB Tišnov : SKB Česká Třebová     50:65      (14:13, 23:37, 29:48)

Soupeřky si na druhý zápas přizvaly ligovou posilu Valentýnu Veselou z KP Brno, která výškově a váhově vyčnívala ještě více, než dosavadní tým. Každopádně naše hráčky si se situací bravurně poradily a díky perfektní střelbě ze střední a delší vzdálenosti společně s rychlými protiútoky jsme domácí zlikvidovaly. Na rozdíl od hráček Tišnova naše děvčata, hrající víkendové čtvrté utkání v šesti, vypadala svěže a především odhodlaně s chutí vyhrát.

Body: Verča 24, Natka M. 15, Vendy 9, Johanka 8, Lucka 7, Natka B. 2
Šestky: Verča 7/4, Natka M. 7/4, Hanka 2/0

Za 14 dní nás čekají poslední kola, kde kluci musí bezpodmínečně vyhrát na hřišti posledního Podolí a děvčata v klidu dokončí sezónu v Lanžhotu a podívají se do ligové haly Rosnička proti Žabinám