Vstup do zápasového života

04.10.2023

Neděle 24.9.2023 byla "velikou" pro naše nejmenší minižáčky, kteří svým prvním oficiálním zápasem vstoupili do koloběhu basketbalových soutěží. Náš tým je složený z dětí 5-9 let a s basketbalem se zatím seznamují :-) Pro letošní rok však byla vyhlášena soutěž U10, která není moc obvyklá, ale pro nejmenší děti přináší herní radost.

Do soutěže se přihlásilo krom SKB družstvo z Litomyšle, Ústí, BK Pardubice a Studánka Pardubice. Systém je turnajový, kdy každý tým odehraje 3 turnaje o třech účastnících. A hned první turnaj se konal v naší hale Skalka a dorazili oba soupeři z Pardubic.

SKB Česká Třebová : Studánka Pardubice  33:46     (8:7, 17:22, 31:38) 

Úplně první duel našich žáčků byl nečekaně velmi zajímavý a vyrovnaný. Tým soupeřek je také zcela na začátku své kariéry a tak mohli rodiče sledovat celkem zajímavý a místy napínavý duel, kdy se obě družstva snažila ze všech sil. K našemu překvapení se i naši hráči dokázali pěkně prosadit. Výsledkem byl vyrovnaný zápas a děti mohly být spokojené.

SKB Česká Třebová : BK Pardubice       6:126     (0:23, 2:58, 4:87)  

Zcela jiným dojmem mohl působit zápas proti mnohem herně vyspělejšímu týmu z BK Pardubic, kde polovina hráčů má bohaté zkušenosti z loňské celé sezóny, kterou mají za sebou. I takovéto zápasy však naše hráče zdokonalují a vidí přímo na soupeři, jak mají hrát.

V těchto kategoriích jde především o radost ze hry a výsledek je tím posledním, co bychom měli sledovat. Všichni naši malí bojovníci zaslouží velikou pochvalu za své první představení a držíme jim palce do dalších turnajů. Trenérského žezla se chopili naši junioři Jelen, Filip a Petr, kterým patří velké děkuji.