Žáci U15 neuspěli v Přelouči

29.09.2020

V soboru 26.9.2020 jsme se staršími žáky zajížděli do Přelouče k druhému kolu naší soutěže. Bohužel nám začátek soutěže nevychází dle našich představ a po jedné prohře se SŠB jsme dvakrát prohráli i zde a máme tak nelichotivou bilanci 1:3 na zápasy. První zápas přitom až do konce třetí čtvrtiny nevypadal špatně a s domácími jsme drželi krok.

Nedokázali jsme se však poprat s Alešem Kysilkou, který nám nastřílel za oba zápasy 43 bodů a  fyzicky i herně dost vyčníval.

První duel začal pro nás docela dobře a vypracovali jsme si bezchybnou střelbou náskok 21:14. Domácí bohužel stáhli, ale až do stavu 42:41 pro nás se oba týmy o vedení tahaly. V poslední čtvrtině jsme však hodně polevili v obraně a naši hráči po náporu domácích rezignovali. Konečný výsledek nevypovídá objektivně o průběhu celého utkání.

1. zápas
BK Přelouč : SKB Česká Třebová     68:47     (18:21, 35:30, 47:44)

body: Kovář Šimon 11, Rula 9, Očenáš 8, Kovář Štěpán 6, Škop 5, Jansa 2, Melnyková 2, Tomeš 2, Zahálková 2
šestky: Kovář Šimon 2/1, Jansa 2/0, Rula 1/0

Druhý zápas jsme ztratili hned v úvodu, když jsme hned nabrali ztrátu 14:2. Pak jsme hráli sice již vyrovnaně, ale nepodařilo se nám úvodní ztrátu stáhnout. Jediným pozitivem lze hodnotit výkon bratrů Kovářových, kteří společně nastříleli 39 bodů z celkových 60.